Son Eklenenler
En İnce Windows 8 Tablet ATIV Tab 3

En İnce Windows 8 Tablet ATIV Tab 3

Android ve iOS işletim sistemlerinin en büyük rakibi Windows Phone 8 işletim sistemi bugün bazı markalar tarafından sıklıkla tercih edilir oldu. Samsung genellikle ürünlerinde Android’i tercih etmesine karşın bu seferlik alışkanlığından vazgeçerek ürettiği ATIV Tab 3 modelli tablet üzerinde Windows 8 işletim sistemini kullanmayı tercih etmiş. ATIV Tab 3 dünyada üretilen en ince Windows 8 tablet olarak bilinmekte. Öyle ki özellik ve performansıyla da birçok modelden üstün olduğunu kanıtladı. Samsung ATIV Tab 3 henüz resmi olarak piyasaya sürülmese de birçok ürünü piyasa tarihinden önce satışa sunma özelliğiyle nam salmış Amazon ürünü stoklarına ekleyip satışa başlattı bile. XE300TZC-K01US kod adıyla satışına başlanan Samsung ATIV Tab 3, ince tasarımı ve hafifliğiyle tablet meraklılarına eğlenceli bir alternatif olarak belirtiliyor.

10.1 inç boyutlarında  1366 x 768 piksel çözünürlüğe sahip ATIV Tab 3 işlemci modeli olarak 1.8GHz hızında çalışan Atom Z670 işlemciyi tercih etmekte. Üzerinde bulunan 2GB DDR3 RAM ile güçlendirilen bu ürün performansı doruklarda yaşamak isteyenler için biçilmiş kaftan.

257.4 x 165.3 x 8.2 mm. boyutlarındaki ATIV Tab 3, yalnızca 550 gram ağırlığa sahip. Bluetooth 4.0, 802.11 a/b/g/n, USB 2.0 – microUSB, microHDMI, NFC bağlantı modellerinin tümüne sahip olan bu ürün Windows 8 işletim sistemi ve beraberinde gelen Internet Explorer tarayıcıya sahip. 1080 piksel HD kayıt yapabilen 5 Megapiksellik kamerasıyla oldukça başarılı fotoğraf ve video kalitesine sahip Samsung ATIV Tab 3, 599 Dolar fiyatıyla Amazon.com üzerinde satışa sunuldu bile. Ülkemize ne zaman geleceği ile ilgili kesin bir bilgi bulunmazken Cihazın şimdiden birçok kişi tarafından satın alındığı düşünülüyor.

Bir önceki yazımız olan En Önemli Referansımız İnternet Oldu başlıklı makalemizde internet, internet istatistikleri ve internetin önemi arttı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.