Son Eklenenler
Dünyanın En Hızlı Akıllı Cep Telefonu

Dünyanın En Hızlı Akıllı Cep Telefonu

huawei-ascend-p2-dunyanin en hizli cep telefonuDört günden beri devam eden, telefon üreticilerinin hemen hemen hepsinin aktif katılım gösterdiği İspanya’nın Barcelona kentinde yapılmakta olan Mobil Dünya Kongresi‘nde her geçen gün yeni teknolojilerin tanıtılması, özellikle cep telefonu üreticileri arasındaki teknolojik yarışın hangi derecede ilerlediğini bizlere gösteriyor gibi. Dünyanın en ince tableti, dünyanın en pahalı cep telefonu, aklımızın hayalimizin almadığı daha binlerce ürünü tanıdığımız Mobil Dünya Kongresi‘nde (MWC 2013) bugün tanıtılan cep telefonu ise dudak uçuklatacak cinsten. Çinli telefon üreticisi Huawei‘ geliştirdiği yeni bir teknolojiyle diğer telefonlara göre daha hızlı performans sağlayan ve özellikle internet bağlantısının daha hızlı, sayfa açılışlarının daha sorunsuz olduğu telefon modeli olan Ascend P2‘yi görücüye çıkardı. Aslına baktığımızda donanımsal olarak diğer birçok telefondaki standart özelliklere sahip olan Ascend P2, 1.5GHz dört çekirdekli işlemcisi, 1 Gigabyte Ram’i, 16 Gigabyte kapasiteye sahip.

Bu özellikleriyle aslında çok dikkat çekmeyen Ascend P2‘nin Dünyanın en hızlı cep telefonu olmasını sağlayan aslında internet bağlantı hızı. Şuan itibariyle 1 saniyede 100 megabit indirme hızına sahip iPhone 5’i geride bırakan Huawei Ascend P2 sahip olduğu LTE (Long Term Evolution) hızlı veri indirme teknolojisi sayesinde 1 saniye içerisinde 150 megabit veriyi indirebiliyor. Dışarıdan gelen veriyi ayrıştırma, işleme ve bunları yaparken arka planda farklı uygulamalarla işleme devam edebilmeniz hız konusunda hangi noktada olduğunun büyük bir göstergesi.

12 megapiksel arka kamerası ve 1,3 megapiksel ön kamerası ile yüksek çözünürlüklü fotoğrafları kayıt süresinin de minimum düzeye indirildiği Ascend P2 modelli akıllı cep telefonu HDR fotoğraf işleme özelliğine de sahip. Quick Power Control sistemi sayesinde, batarya kullanımını diğer cep telefonlarına göre % 10 azaltmayı başaran Huawei, 2012 sonu istatistiklerine göre BlackBerry‘den daha iyi ciro yaparak dünyanın cep telefonu üreticileri arasında Apple ve Samsung‘un ardından 3. sıraya oturdu. 2011 yılına göre kazancının %60 arttırmayı başaran Huawei, özellikle bu kazancın %40’ının yalnızca akıllı telefon satışlarından elde ettiğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En İnce Tableti Sony'den Geldi başlıklı makalemizde Dünyanın en hafif tableti, Dünyanın en ince tableti ve Sony hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.