Dünyanın En Büyük Televizyonu Satışa Sunuldu

[ads1]Teknoloji savaşları son sürat devam ederken, mobil teknolojiler küçülüp hafifleşmekte, ev elektroniği ise buna ters orantılı olarak giderek büyümekte. Büyüyen ev gereçlerinin başını ise dev ekranlı televizyonlar çekmekte. Elektronik ev gereçleri üretiminde dünya liderliğine oynayan Samsung bir çok alandaki ilkleri bu sektörde de göstermeyi sürdürüyor. Öyle ki geçtiğimiz ay tanıtımını yaptığı 110 inc boyutundaki LCD televizyonu bugün Güney Kore’de satılmaya başlandı. Tanıtıldığı anda Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden 20 nin üzerinde sipariş alan dev ekranlı LCD televizyon 260 santimetre boy ve 180 santimetre yüksekliğiyle bugüne kadar üretilen en büyük televizyon olma ünvanının da sahibi. Bu haliyle çift kişilik bir yataktan daha büyük olduğunu söyleyebiliriz.

[ads2]U-HDTV (Ultra-High Definition Television) teknolojisi sayesinde inc başına sıradan HD televizyonlardan 4 kat daha fazla piksel yoğunluğuna sahip. İlk bakışta pencereden bakıyormuşsunuz izlenimi yaratan dünyanın en büyük televizyonunun fiyatı da boyutu gibi rekor bir meblağ. 160 Milyon Won olarak satışa sunulan bu ürünün Türk Lirası olarak karşılığı 350 Bin TL olarak belirtilmekte. Şimdiden Avrupa ve Ortadoğu’dan 20’nin üzerinde sipariş alan bu ürüne en yoğun talep Çin’den gelecek gibi.

Bir önceki yazımız olan YouTube 4K İçin Geri Sayıma Geçti başlıklı makalemizde 4K çözünürlük, 4K video kalitesi ve YouTube hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!