Son Eklenenler
Dev Göktaşı Dünyaya Teğet Geçti

Dev Göktaşı Dünyaya Teğet Geçti

Gün içerisinde NASA’dan yapılan bir duyuru yürekleri ağızlara getirdi. Duyurunun neden geç yapıldığı tartışıla dursun, asıl mesele dünyaya teğet geçen dev göktaşının çarpması halinde dünya yüzeyinin yüzde 55’i yerle bir olabilirdi. Uzayın derinliklerinde kendi yörüngelerinde hareket eden asteroid kümesine ait olan bir göktaşı dünyaya yalnızca 6.7 milyon kilometre uzaklıkla yanı başımızdan geçerek yörüngesinde ilerlemeye devam etti. Yaklaşık 400 metre boyundaki dev göktaşı, uzaydaki yörüngesinde bu hızla ilerlemeye devam ederse 19 yıl sonra yine dünyaya çok yakın bir mesafeden geçecek. NASA’nın neden bu kadar geç açıklama yaptığı konusuna gelince asteroidin dünyaya yaklaştığı çok geç farkedildi. 8 Ekim tarihinde Ukrayna’nınKırım Astrofizin gözlem evinden farkedilen göktaşı 2032 yılında yeniden yakın mesafeden geçecek.

Bir önceki yazımız olan Ubuntu 13.10 İndir, Ubuntu 13.10 Özellikleri başlıklı makalemizde Ubuntu, Ubuntu 13.10 full indir ve Ubuntu 13.10 indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. Nasa da bir garip 🙂 6.7 milyon kilometre uzaklığın neresi teğet? Eğer o teğetse bize okulda “sınır teğet”i mi öğrettiler yoksa?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.