Son Eklenenler
Coca Cola’dan Sosyal Medya Bağımlılığına İlginç Yaklaşım

Coca Cola’dan Sosyal Medya Bağımlılığına İlginç Yaklaşım

Günümüzde mobil teknolojiler o kadar genişledi ki 7’de 77’ye hemen hemen herkesin elinde görmeye alıştığımız mobil cihazlar aynı zamanda bireyi sosyal hayattan koparan en büyük etkenlerden birisi olarak tahmin ediliyor. Sosyoloji araştırmalarında literatüre geçen en önemli bulgulardan birisi, günlük hayatta kullandığımız sosyal medya uygulamaları nedeniyle bireyin en yakınındaki olayları bile farkedememesi ve tepki vermemesi yönündeyken şimdilerde bazı şirketler bu durumu değiştirmek için bazı çalışmalara girişti bile. Dünyanın en çok satılan içeceği Coca Cola tarafından dün Sosyal Medyada verilen reklamın içeriği oldukça ilginç. Kişilerin ellerindeki mobil cihazlarla birbirlerinin farkında olmadan internette gezinmeleri ve birbirlerini görmemeleri temasından hareketle şuan ki mevcut durumumuzu betimleyerek bu durumu düzeltmemiz gerektiği belirtilmekte.

sosyal medyaya coca cola tepkisi

 

coca cola dunya sirasi

Her an elimizden düşürmediğimiz telefon ve tablet kullanımına mizahi bir yaklaşım getiren Coca Cola, çevremize bakmamızı ve çevremizdeki güzelliklerin farkında olmamızı sağlamaya çalışmış. Social Bakers tarafından verilen istatistiklere baktığımızda markalar bazında Sosyal Medya reklamlarına en fazla harcamayı yapan Coca Cola’nın bu denli sosyal içerikli bir reklam vermesi ilginç olarak yorumlanırken dünya genelinde sosyal medyaya önem veren markalar arasında ilk sırada yer alması da bu mecradan kendisinin de son derece fazla yararlandığının bir kanıtı. Coca Cola tarafından hazırlanan sosyal içerikli reklamı aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dün Çöken WhatsApp Endişelendirdi başlıklı makalemizde Facebook, WhatsApp ve WhatsApp çöktü hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.