Son Eklenenler
Çin Psikolojik Harp İçin Uçak Üretti

Çin Psikolojik Harp İçin Uçak Üretti

Günümüzde savaşlar yalnızca top ve tüfeklerle yapılmamaktadır. Siyasal arena, Uluslararası Hukuk, Uluslararası Şirketler, Ekonomi, Borsa kısacası devletlerin elindeki tüm imkanlar kullanılarak psikolojik harp aşaması bugün en çok tercih edilen savaş türüdür. Ülkelerin gizli servisleri aracılığıyla ve siber savaşçıları aracılığıyla yapılan siber saldırılar ise ayrı bir konudur. Bu bağlamda Çin Halk Cumhuriyeti özellikle siber savaş arenasında dünya liderliğine oynarken silah geliştirme endüstrisinde de ileri seviyede buluşlar gerçekleştirmekte. Öyle tanıtımını yaptığı silah hiçbir silah taşımamasına rağmen savaşın gidişhatını değiştirebilecek stratejik bir öneme sahip. Çin üretmiş olduğu GX-8 adlı hava aracıyla düşman toprakları semalarında uçarak mevcut iletişim hatlarının sinyallerini tamamen yok etmekle kalmayıp mevcut sinyaller üzerinden televizyon ve radyo yayını yapabilmekte. Bu sayede saldıran ülke istediği propaganda yayınını yapabilme yeteneğine sahip olmakta.

GX-8 psikolojik harp ucagi

GX-8 adı verilen uçağın en büyük özelliği tüm sinyalleri kesmesinin yanı sıra düşman radarlarını da devre dışı bırakabilmesi. Radarları devre dışı kalan düşman topraklarına daha rahat ve kolay şekilde savaş uçağı girebilmesini sağlayan GX-8 psikolojik harp uçağı, ABD’nin şimdiye kadar Irak ve Afganistan’da kullandığı EC 130 modelinden çok daha üstün özelliklerle donatılmış.

Bir önceki yazımız olan Microsoft Surface RT Tablet Fiyatını Düşürdü başlıklı makalemizde Microsoft Surface fiyatlarını düşürdü, Surface Pro fiyatı ve Surface RT fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.