CES 2013’ün En Kötüleri

CES 2013, dünyanın en büyük elektrik – elektronik fuarı olarak bilinmekte. Her yıl düzenlenen bu fuarda birbirinden yeni ve yaratıcı binlerce ürünle tanışabileceğiniz gibi, aynı zamanda bir o kadar da gereksiz ürünlere de sahne olmakta. Teknoloji Defteri olarak CES 2013‘ün en kötülerini araştırdık. Bu icatlar tasarım açısından birer faciayı andırırken, gereksizlik konusunda da birbiriyle yarışacak özelliklere sahip.HapiFork Elektronik Çatal

1) HapiFork elektronik çatal: Bu ürün işlev olarak bir elektronik çatal. Tıpkı klasik bir çatal görünümüne sahip olan bu ürün, gün boyu yediğimiz lokmaları hesaplama işlevine yarıyor. Yemek süresince hangi aralıklarla ağzımıza götürdüğümüzü, yemek yeme süresini, ağzımızda çiğneme sürelerinin istatistiklerini tutuyor. Zayıflamanıza yardımcı olması açısından icad edilmiş bu ürün hangi yemekleri yediğimizi ve kaç kalori aldığımızı bilemiyor. Bunun yanında çoğu dijital el aletinin wi-fi bağlantıyla kullanıldığı günümüzde bu ürünün USB kablosuyla bilgisayara bağlanıyor olması tasarım açısından büyük bir eksiklik olarak görülmekte.

2) iPotty Lazımlık: Evet yanlış duymadınız iPotty üzerine iPad entegre edilmiş bir lazımlık olarak tasarlanmış. Fikir ipotty lazımlıkolarak yaratıcı bulunmasına karşın, daha tuvalet ihtiyacını lazımlık yardımıyla gideren küçük çocuğunuza yüzlerce dolar maliyetinde bir iPad teslim etmenin de saçma olduğu bir gerçek.

3)Lucien Elements Timsah Derisinden iPhone Kılıfı: Hayvan severleri ayağa kaldıran bu ürün %100 timsah derisinden imal edilmiş olan bir iPhone kılıfı. Tanıtım esnasında bile onlarca kişi tarafından protesto edilen bu kılıfın satış rakamı tam tamına 650 $. Normal bir iPhone’den bile pahalıya satılan bu kılıfa kim para verir ki?

4) Huawei’s Ascend Mate Cep Telefonu: Huawei birçok yeni teknolojik ürünü CES 2013‘de biz teknoloji tutkunlarına sundu ve hatta onlarca yeni fikir ve tasarımıyla en beğenilen şirketler sıralamasında ilk 10’un içerisine girdi. Lakin Ascend Mate isimli cep telefonuyla tam bir hayal kırıklığı yaratan Huawei, 200 gram ağırlık ve 1280×760 çözünürlük ile hem konuşma esnasında kolları yorucu hem de taşınma zorluğu ile boşuna üretilmiş cihazlar sıralamasına girdi.timsah derisinden iPhone kılıfı İlk üretilen cep telefonlarından bile daha ağır olan bu ürünün piyasada nasıl tutunacağı ise merak konusu.

5) Panasonic 4K Tablet: 3840×2560 piksel çözünürlük sunan bu tablet hem 20 inc boyutuyla akıllı tahtaları andırıyor. 4K teknolojisiyle donatılmış olan bu tabletin hangi alanda kullanılacağı bir muamma. Aynı zamanda 4K çözünürlüğe sahip uygulamaların da olmaması, erken üretilmiş bir teknolojinin başarısızlığını ortaya koymakta. Bu ürün fuar süresi boyunca tek bir sipariş bile almadı.Huawei-Ascend-Mate

 

Bir önceki yazımız olan 4K Ultra HD TV Nedir? Satın Alınır mı? başlıklı makalemizde 4K nedir, 4K televizyon fiyatları ve 4K televizyon nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!