Son Eklenenler
Boeing F-16 Savaş Uçağını Pilotsuz Uçurdu

Boeing F-16 Savaş Uçağını Pilotsuz Uçurdu

Genelde yolcu uçakları üzerinde çalışan Amerikan menşeyli havacılık şirketi Boeing, bu sefer yaptığı bir tanımda F-16 modelli savaş uçağını insansız olarak nasıl uçurduğunu medya mensuplarıyla paylaştı. Yazımızın sonuna eklediğimiz videoda F-16 savaş uçağını nasıl uçurduğu gösterilen Boeing firması Tyndall Hava Kuvvetleri’ne ait üste yaptığı denemede oldukça başarılıydı. Önümüzdeki yılların genellikle insansız hava araçları üretiminde çığır açacağını belirten uzmanlar özellikle Boeing gibi tecrübeli hava aracı şirketlerinin bu sektörde savunma endüstrisi şirketlerine nazaran daha başarılı olacağı konusunda hem fikir. Boeing firması ABD Hava Kuvvetlerinden satın aldığı emekliye ayrılmış F-16 uçakları üzerinde yaptığı değişikliklerle bu dev canavarların 12500 metre yüksekliğe kadar çıkabildiği kaydedildi.

QF-16 modelli savaş uçağını Tyndall jet üssünde kurdukları kumanda merkezi aracılığıyla yönlendiren Boeing yetkilileri bu araçların özellikle stratejik bölgelere insansız olarak gönderilmesinde yeni bir sayfa açtıklarını belirtti. Önümüzdeki aylarda Hava Kuvvetleri bünyesinde yapılacak olan denemelerle bu jet uçakların saldırı ve savunma kabiliyetleri de test edilebilecek. Videoyu aşağıdan izyelebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Anonymous Üyesi Jeremy Hammond'a 10 Yıl Hapis başlıklı makalemizde Anonymous ceza, Anonymous üyesi ceza ve Jeremy Hammond hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.