Son Eklenenler
Ay Tutulmasını Mutlaka İzleyin

Ay Tutulmasını Mutlaka İzleyin

ay tutulmasi 2013TÜBİTAK Ulusal Gözlem Evi tarafından aktarılan bilgiye göre 25 Nisan 2013 tarihini 26 Nisan’a bağlayan gece 2013 yılının ilk ay tutulması olarak belirtiliyor. Türkiye saatiyle 21:04 – 01:11 saatleri arasında yaşanacak olan ay tutulmasını izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Parçalı ay tutulması olarak belirtilen doğa olayının Türkiye’den de rahatlıkla izlenebileceği belirtiliyor. Ay tutulmasının en belirgin zamanının saat 23:07’de olacağını söyleyen uzmanlar, yarı tutulma olacağından dolayı gök yüzünde ayın parlaklığının azalıp hafif kızıl bir renk alacağını belirtmekte.

4 saat 10 dakika kadar sürecek olan ay tutulması 2013 yılı içerisindeki ilk ay tutulması olması yönüyle önem arz ediyor. Yine 2013 yılı içerisinde iki farklı ay tutulmasının yaşanacağıda yapılan açıklamada hatırlatılırken 25 Mayıs tarihinde yeniden yarım ay tutulması olacağı fakat bu olayın Türkiye’den izlenemeyeceği bildirildi. Fakat 18-19 Ekim tarihleri arasında yaşanacak 3. ay tutulmasınının yine ülkemizden rahatlıkla görülebileceği aktarıldı.

Bir önceki yazımız olan Android BadNews Uygulamasını İndirenler Tehlikede başlıklı makalemizde Android BadNews uygulaması, Android Badnews virüs ve BadNews hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.