Son Eklenenler
ASUS Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0 Anakart İle Yolda Kalmanız İmkansız

ASUS Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0 Anakart İle Yolda Kalmanız İmkansız

Sabertooth 990FX-GEN3 R2.0 anakartÜnlü donanım üreticisi firmalardan birisi olan ve ürettiği son teknoloji anakartlarla adından sıkça bahsettiren ASUS‘tan yep yeni bir anakart modeli geldi. Özellikle zor şartlar için tasarlanmış olan ASUS Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0 ile yolda kalmanız imkansız görünüyor. Aynı zamanda bu anakart PCI Express 3.0 dersteğini de bünyesinde barındıran ilk ürün olma özelliğine sahip. Asus’un ürettiği ASUS TUF serisi anakartlarda bulunan soğutma teknolojisi Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0 için de aynen kullanılmış. TUF sertifikasına sahip özel bir alaşım sayesinde anakart üzerindeki dış etkenlerden zarar görmeden sorunsuzca çalışabilmesi için farklı işlemler uygulanmış.

Özellikle kullandığı alaşım sayesinde özel ısı dağıtım sistemine sahip olan Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0CeraMIX kaplaması ile tüm elektronik aksam üzerinde aşırı ısınmayı %50 oranında absorve etmeyi başarmış. Yine bu anakart üzerinde kullanılan ve gerçekten de en iyi performansı sağlamada büyük bir etken olan TUF Thermal Radar sistemi ile anart üzerinde en çok ısınan bölgelere özel soğutma sistem geliştirilmiş. Bu sayede çok ısınan bölgede bulunan fanların hızını istediğimiz gibi ayarlayabilir veya otomatik fan seçeneklerinden herhangi birisini kullanabiliriz. DDR 3 destekli Dört adet DIMM slot ile maksimum 32 gigabyte’a kadar 2400 MHz hızında RAM bellek takabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarlar için geliştirilmiş CrossFireX ve DirectX11 desteği sayesinde grafik performansı olarak en iyiyi başarmış olan ASUS özellikle oyun severler tarafından tercih edilecek gibi görünmekte.

ASUS ürettiği Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0 anakarta o kadar çok güveniyor ki, 5 yıl kullanım garantisi vermekten kaçınmıyor. Üründe meydana gelecek her türlü hasarda koşulsuz değiştirme garantisi veren ASUS 5 yıllık garanti ile rakipleri arasında büyük bir avantaj yakalamış gibi görünüyor. Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0 anakart mart ayı ortalarında Türkiye’de satışa sunulacak. Türkiye’de ki satış fiyatının tahmini olarak 280 USD ‘+ KDV olması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Dün Gece Burger King, Bugün de MTV Hacklendi başlıklı makalemizde Burger king hacklendi, burger king twitter hesabı hacklendi ve Burger King Twitter hesabında McDonald's reklamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.