Son Eklenenler
ASELSAN “Dost – Düşman Tanıma” Sistemi Geliştirdi

ASELSAN “Dost – Düşman Tanıma” Sistemi Geliştirdi

ASELSAN Dost dusman tanima tanitma sistemi2Yaklaşan gemi, uçak, savaş aracı ne olursa olsun dost mu düşman mı? ayır etme yeteneğine sahip olan radar sistemini üretmeyi başardı. Yalnızca 7 ülke de kullanılan “Dost-Düşman tanıma sistemi” şimdi de Türkiye’de kullanılabilecek. “Milli IFF (Identification Friend and Foe) Mod 5/S” isimli proje üzerinde 7 yıllık bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan radar sistemi Cuma günü türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim edildi. ASELSAN tarafından geliştirilip tamamen yerli üretimi olan bu mükemmel cihaz F-4 savaş uçakları ve savunma radarları üzerinde test edildi.

ASELSAN‘ın Macunköy tesislerinde basın mencuplarına tanıtılan cihazın tanıtım töreninde Milli Savunma Bakanı’da hazır bulundu. Üretilen bu tanıtma sistemi, yakın gelecekte seri üretime geçecek. Yapılan toplantıda birçok ülkeden bu ürün için tabep bulunduğunu söyleyen ASELSAN yetkilileri seri üretime geçerek cihazı yurt dışına satmayı planlıyor. Dost Düşman Tanıma Tanıtma sistemi olarak tanımlanan bu radar sisteminin AR-GE çalışmaları TÜBİTAK ile birlikte yapıldı.

Bir önceki yazımız olan Aynı Anda Birden Fazla Arama Motorunda Arama Yapın başlıklı makalemizde askboth search, aynı anda birden fazla arama motorunda arama yapma ve Bing vs Google hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.