Son Eklenenler
Apple’ın Patronu Şubat’ta Türkiye’ye Geliyor

Apple’ın Patronu Şubat’ta Türkiye’ye Geliyor

Steve Jobs’un vefatının ardından şirketin CEO’su olan Tim Cook Şubat ayında İstanbul Zincirlikuyu’da faaliyetine başlayacak olan Apple mağazasının açılışına geleceğini bildirdi. Zorlu Center’da Şubat ayında açılacak olan Apple Mağazasına gelecek olan başarılı CEO aynı zamanda İstanbul’daki ziyaretlerinin ardından Ankara’da devletin zirvesiyle görüşmelerde bulunacak. Ankara’da üst düzey görüşmelerde bulunacağı belirtilen büyük patronun Fatih projesiyle ilgili bilgi alışverişinde bulunması bekleniyor. Bildiğiniz gibi fatih projesi Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki ilk ve orta dereceli okullarda dağıtılacak olan 10 milyon tablet bilgisayar ve öğrenim techizatını kapsamakta. Bu bağlamda Apple için Türkiye oldukça önemli bir müşteri potansiyelini temsil etmekte.

Hatta Microsoft ile Apple arasındaki Fatih Projesi yarışı tüm hızıyla sürerken yetkililer de çalışmalarında son aşamaya geldiklerini belirttiler. Toplamda 10 milyon 600 bin tablet bilgisayarın satın alacağını belirten MEB yetkilileri, Tim Cook’un gelişinde Apple’ın projeye olan ilgisinin büyük katkısı olduğu söyledi.

Aynı zamanda Türkiye’de açılacak olan ilk Apple Mağazası’nın açılışına katılacak olan Tim Cook, dünyada toplam 14 ülkede 400 mağazası bulunan Apple’ın Türkiye piyasasında da etkin bir biçimde mağaza zincirlerini kurmasını planlıyor.

Bir önceki yazımız olan Google 2013 Şeffaflık Raporu başlıklı makalemizde 2013 şeffaflık raporu, Google ve google transparency report hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.