Son Eklenenler
Apple iTV Hamlesiyle Çok Konuşulacak

Apple iTV Hamlesiyle Çok Konuşulacak

ABD’nin ve dünyanın teknoloji devi Apple kişisel kullanım ve iletişim cihazlarının yanı sıra şimdi de televizyon sektörüne girmeyi planlıyor. Üretmeyi planladığı akıllı televizyonlar hakkında sıkça duyum almış ve sizlere aktarmıştık. Bu sefer Apple’dan gelen atak televizyon üreteceği iddialarını yüzde yüz doğrulayacak nitelikte. Apple büyük uğraşlardan sonra sessiz sedasız Amerika’nın iflas eden Matcha.tv şirketini bünyesine kattığını açıkladı. Televizyon yayını alt yapısının oldukça gelişmiş olduğu Matcha.Tv şirketi TV-VIDEO yayını yapmasının yanısıra reklam kanallarıyla tanınmaktaydı. Son dönemde artan maliyetler ve azalan müşteri portföyü şirketin geçtiğimiz ay iflas ettiğini açıklamasıyla sonlanmıştı. Apple iflas eden şirketi tüm hisseleriyle ve taşınmaz varlıklarıyla birlikte satın aldı.

Apple’ın Matcha’yı satın almasının ardında yatan asıl nedeni uzmanlar şu şekilde açıklıyor.”iTV adıyla piyasaya sürmeyi planladıkları akıllı televizyonlar için kendilerine has bir yayın platformu oluşturulmak isteniyor”.

ABD’deki kablolu yayın standartını, online video kanallarını, belgesel ve film kanallarını dijital video imkanlarını başarılı bir şekilde kullanıcıya sunan Matcha tv bu başarılı içeriğiyle Apple’ın Televizyon sektöründeki temeli oluşturmasında büyük yarar sağlayacak. Apple yetkilileri satın alma ile ilgili açıklamada bulunmayacaklarını ve gelecekteki planlarından kesinlikle bahsetmeyeceklerini söyledi. Yatırım uzmanları Apple’ın Matcha.tv için ödediği ücreti 1 veya 1 buçuk milyon dolar olarak tahmin etmekte. iOS uygulaması da bulunan Matcha.tv online eğlence hizmetlerine iPhone ve iPad üzerinden de erişimi olanaklı hale getirirken Apple için asıl olan hedef iTunes içeriğini standart TV’ler üzerinden kullanılabilir hale getirmek.

Bir önceki yazımız olan Google İpuçları başlıklı makalemizde Google, Google arama ipuçları ve google arama komutları hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.