Son Eklenenler
Apple Dünyanın En Değerli Markası

Apple Dünyanın En Değerli Markası

apple dunyanin en degerli sirketiModern çizgileriyle en yeni tasarımları kullanıcıyla buluşturan Apple, gün geçmiyor ki yeni bir model ile karşımıza çıkması. Tüketicilerin nazarında kalite ve kullanışlılık özellikleriyle tercih sebebi olan Apple ürünleri, bazı tüketiciler açısından koparılması imkansız bir bağ oluşturuyor.

Her yıl dünyanın en değerli markalarını belirleyen BrandZ, 2013 yılında yapmış olduğu anket çalışmaları ve finansal raporlara dayanarak Microsoft, Samsung, Google, HTC, Sony gibi dünya devleri arasındaki dünyanın en değerli markasının seçimini yaptı. Apple yine son 5 yılda olduğu gibi dünyanın en değerli markası seçildi. 185 milyar dolar ile dünyanın en değerli markası seçilen Apple’ı 113 milyar dolar ile Google takip ederken, üçüncü sırayı bilişim devi IBM aldı. Bilişim şirketlerinin ilk üç sırayı aldığı marka değerlendirmesinde dördüncü sırayı dünya gıda ve hazır yemek sektörünün devi MC Donalds Aldı. Onu altıncı sırayla Coca Cola takip ederken Microsoft sıralamada yedinci oldu.

Bilim çevrelerince kabul gören sıralama BrandZ tarafından yapıldı. Bu tarz marka araştırmaları yalnıza BrandZ tarafından değil daha farklı onlarca araştırma kurulu tarafından da yapılmakta. Örneğin benzer araştırma geçtiğimiz haftalarda Superbrands tarafından da yapıldı. Sonuç yine aynı. Apple dünyanın en değerli şirketi.

Bir önceki yazımız olan Microsoft Kaynak Kodlarını Açacak başlıklı makalemizde Fatih Projesi, microsoft açık kaynak kod ve microsoft fatih projesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.