Son Eklenenler
Android Tabanlı Ouya Oyun Konsolu

Android Tabanlı Ouya Oyun Konsolu

Android işletim sisteminin cep telefonlarından kameralara, akıllı mutfak eşyalarından televizyonlara kadar bir çok cihazda kullanıldığını biliyoruz. Android uygulama geliştiricilerin elinde öyle bir hal aldı ki buna inanmak imkansız görünüyor. Yakın gelecekte hayatımızın her alanında karşımıza çıkması beklenen Android geleceğin en başarılı yazılımlarından birisi olarak adlandırılıyor.

Bugünkü haberimizde sizlere Android işletim sistemine sahip bir oyun konsolundan bahsedeceğiz. PlayStation, Nintendo, Xbox gibi üst düzey oyun konsolları kadar olamasa da fiyatı ve özellikleriyle devlerle yarışacak gibi görünüyor. Julie Uhrman tarafından geliştirilen Ouya isimli oyun konsolu dün resmi olarak tanıtıldı. Android işletim sistemine sahip Ouya oyun konsolu bünyesinde 1 Gb Ram, 8 GB dahili hafıza, Bluetooth 4.0 ve Wi-Fi özelliklerini barındırıyor. Şimdilik yalnızca ABD’de satışa sunulan Ouya oyun konsolu yakın zamanda Türkiye’de de satışa sunulacak. Öyle ki 99 dolardan satışına başlanan Ouya oyun konsolu beraberinde bir de oyun kontrol Joystick barındırıyor.

Bir önceki yazımız olan Jobs Filmi Resmi Fragmanı Yayınlandı başlıklı makalemizde Jobs Filmi, Jobs filmi fragman ve jobs filmi izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.