More

  Android Root Atma Nedir ve En İyi Uygulamaları

  [ads1] Android root atma işlemi ile birlikte kullanıcılar telefonlarında sınırları kaldırarak daha da özgür bir şekilde cihazları üzerinde işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanıcılar telefonun belli bölümlerine erişim sağlayabilirler ve ilerisi için yetkileri yoktur. Root ise, bu erişimin ortadan kaldırılması için uygulanan işlemdir. Root nedir? Sorusunun cevabını da verdiğimize göre root atma işlemlerini daha detaylı inceleyelim.

  Önemli: Root atma ile birlikte telefonunuzun garantisinin de biteceğini belirtelim. Bu işlemi garantisi biten cihazlar için yapmanız tavsiye edilir.

  En İyi 3 Root Atma Uygulaması ( Android için)

  Root atma uygulamaları sayesinde Android telefonlar ve tabletler için bir bilgisayara ihtiyaç olmadan root atabilirsiniz.

  Uyarı: Bu tür uygulamaların büyük bir çoğunluğu işe yaramadığı gibi, telefonlara virüs bulaştırmaktadır. Unutmayın telefonun kök dizinine bu uygulamalar ile erişim veriyoruz ve bu yüzden her uygulama ile bu işlemleri uygulamayınız. Root atma uygulamalarının en güvenilir 3 tanesini sizlerle aşağıda paylaşıyoruz.

  Kingroot ile root atma

  kingroot ile android’ler için root atma

  Android’ler için root atma uygulaması denildiğinde ilk akla gelen uygulama, hiç şüphesiz ki Kingroot uygulamasıdır. Kullanıcılar tarafından en çok ilgi gören uygulamadır ve Kingroot root atmak için öncelikli olarak bu uygulamanın apk’sını kendi sitesinden indiriniz. İndirme aşamasında telefonunuz uyarılar verecektir ve bu uyarıları kabul etmelisiniz. İkinci aşamada Try Now seçeneğine tıklamalı ve arkasında root seçeneği seçilmelidir.

  Framaroot ile android root atma

  kingroot ile android root atma

  [ads2] Kingroot kadar güvenilir ve kolay bir root atma uygulaması olan Framaroot, unroot özelliğine sahip olması ve reklamsız olarak hizmet vermesinden dolayı oldukça fazla tercih edilen bir uygulamadır. Framaroot ile root atmak için atılması gereken ilk adım ise, uygulamanın apk’sını orijinal sitesinden indirmektir. Uygulama açıldıktan sonra Supersu seçeneğini seçip, sonrasında da Gandalf veya Aragorn menüsü tıklanmalıdır.

  Kingoroot ile root atma

  Kingroot uygulaması ile çok benzer bir isme sahip olan Kingoroot, bildiğiniz tüm android cihazlara root atabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca kolay bir kullanıma sahip olması da bu uygulamayı tercih etmek için başka bir neden.

  Kingo Root uygulamasını indirdikten sonra Root düğmesine basmanız android root atma işleminizin gerçekleşmesi için atmanız gereken tek adım. 

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.