More

  Android İçin Google Play Store Alternatifi Uygulama Mağazaları

  Android işletim sistemi destekli akıllı telefon ve tabletler için bir numaralı uygulama indirme mağazası olan Google Play Store, günümüzde 1 milyardan fazla kullanıcı sayısı ile alanında lider görünüyor. Ancak yine de şu ya da bu sebeple Google’ın uygulama mağazasını kullanmak istemiyor olabilirsiniz. Yahut Google tarafından engellenen Huawei firmasına ait bir telefon modeli kullanıyor ve App Store’a giremiyor da olabilirsiniz. Ama hiç kafanıza takmayın! Sizler için Google Play Store’a benzer en iyi uygulama mağazaları listesi derledik. İşte Google Play Store’un alternatifleri

  1. Galaxy Store

  Galaxy Store

  2009 yılında hayata başlayan Galaxy Store uygulama mağazası, Samsung Electronics tarafından üretilen tüm cihazlarda varsayılan programlardan bir tanesidir. Toplamda 125 ülkede aktif olarak kullanılan platform, başlıca Samsung Galaxy serisi telefonları ve Samsung Gear akıllı saat cihazlarında bulunmaktadır. Mağazada Android, Tizen, Windows Mobile ve Bada işletim sistemleri için çok sayıda uygulama, oyun ve tema yer almaktadır.

  2. Amazon Appstore

  Amazon Appstore

  200’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren Amazon Appstore, dünyaca ünlü alışveriş sitesi Amazon tarafından 2011 yılında kurulmuştur. Amazon’un orijinal uygulama merkezinde başta Android olmak üzere Fire OS arayüzü için de çok sayıda uygulama barındırmaktadır. Amazon’un Kindle tabletleri için de destek veren mağaza, BlackBerry telefonlarda da uyum göstermektedir.

  3. Huawei AppGallery

  Huawei AppGallery

  Geçtiğimiz sene ABD’de Google firmasından büyük bir ambargo cezası alan Huawei, yeni telefonlarında Google Mobil Servisleri kullanamaması ile birlikte alternatif Google uygulamaları geliştirmeye başladı. YouTube, Google Arama, Google Fotoğraflar, Google Çeviri ve hatta Google Play Store benzeri servisler hazırlamaya başlayan Huawei, bu doğrultuda Huawei Mobil Servisleri kapsamında Huawei AppGallery mağazasını yürürlüğe koydu. Huawei’in resmi uygulama mağazası, tüm Huawei telefonları içerisinde varsayılan mağaza olarak kullanılmaya başladı.

  4. Yandex.Store

  Yandex.Store

  Yandex’in uygulama mağazası Yandex.Store, şu an için pek de fazla yaygın olmasa dahi, Yandex şirketi tarafından çok önemsenen ve kontrollü bir şekilde büyüyen bir platformdur. Kullanıcılar kadar uygulama geliştiricileri için de büyük ayrıcalıklar sunan, oldukça düşük komisyon ücretleri ile çalışan Yandex Store mağazası Google Play Store ve benzer mecralar gibi birbirinden özel, birçok eğlenceli uygulama ve oyun depolamaktadır.

  5. APKMirror

  APKMirror

  Google Play Store kullanmadan APK indirmek için en ideal tercihlerden bir tanesi olan APKMirror, ücretsiz Android uygulaması indirme adına nitelikli bir arşive sahiptir. Hem uygulama olarak indirebileceğiniz hem de tarayıcı üzerinden ziyaret edebileceğiniz APKMirror, tüm bunların yanı sıra çoğu zaman bölgesel kısıtlama bulunan uygulamaları indirmek için de muazzam bir seçenektir. Ancak yine de uyarmadan geçmeyelim, APKMirror’dan uygulama yüklemek kimi zaman çeşitli tehlikeler barındırabilir. Zira içerideki çoğu uygulama herhangi bir güvenlik kontrolünden geçmeden doğrudan yayınlanmaktadır.

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.