Son Eklenenler
Android’li Notebook Lenovo A10 Tanıtıldı

Android’li Notebook Lenovo A10 Tanıtıldı

Gün geçmiyor ki açık kaynak kodlu işletim sistemi olan Android yep yeni bir cihazla karşımıza çıkmasın. Bugün tanıtımını yapacağımız dizüstü bilgisayar dünyanın ilk Android işletim sistemine sahip bilgisayarı olma özelliğiyle dikkatleri çekiyor. Çoğu mobil markanın tercih ettiği Android işletim sistemi cep telefonları ve tablet bilgisayarların haricinde ilk defa bir notebook ile hayat buldu. Lenovo tarafından üretimi yapılan A10 modeli 10 inc ekrana sahip notebook bünyesinde barındırdığı Android işletim sistemiyle oldukça farklı bir deneyim sunacağa benziyor. Lenovo tarafından kişiselleştirilen Lenovo A10 üzerinde iki farklı modda karşımıza çıkan Android işletim sistemi tamamen multitasking ve dosya yönetimi işlevinde kolaylık sağlaması amacıyla dizüstü modu ve klasik Android arayüzüne sahip standart modu tercih edebilecek.

Lenovo A10 özellikleri

1366 x 768 piksel çözünürlüğüne sahip 10 inc genişliğindeki ekranı 300 dereceye kadar dönerek kolay kullanım sunuyor. 4 çekirdekli 1.6 Ghz Cortex A9 işlemcinin tercih edildiği modelde 2 gigabyte RAM kullanılması işletim sistemi açısından yeterli gibi görünüyor. Uzmanların belirttiğine göre oldukça performanslı çalışan  Lenovo A10 notebook, 9 saate kadar pil ömrüyle uzun süre kullanım için de oldukça uygun. 3 Megapiksel kameraya sahip Lenovo A10, 250 Gigabyte hard disk kapasitesiyle ilk bakışta iyi bir tercih olarak göze çarpmakta. Fiyatı hakkında henüz bir bilgi aktarmayan şirket önümüzdeki günlerde satışa çıkaracağı ürüne ait fiyatları duyurduktan sonra sizinle paylaşacağız. Android’li Notebook

lenovo-a10

Bir önceki yazımız olan Dev Göktaşı Dünyaya Teğet Geçti başlıklı makalemizde 2013 TV135, asteroid ve dev göktaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.