Son Eklenenler
Android’e 64 Bit İşlemci Desteği Geliyor

Android’e 64 Bit İşlemci Desteği Geliyor

Şimdiye kadar yalnızca iOS işletim sistemi için üretilen 64 bit destekli işlemciler mobil işlemci sektöründe tekel oluşturmaktaydı. Intel bugün yaptığı açıklamada 64 bit android işletim sisteminde kullanılmak üzere 64 bit destekli işlemcisi Bay Trail adındaki modeli piyasaya sürdüğünü açıkladı. Apple’ın 64 bit A7 işlemcisinin ardından piyasaya sürülen ilk 64 bit destekli mobil işlemci olduğu belirtilen Bay Trail’in önümüzdeki yıl içerisinde piyasaya sürülecek olan 64 bit Windows 8.1’e sahip tablet ve Android 64 bitli tabletlerde kullanılması beklenmekte. Intel 64 bit Bay Trail işlemcili tabletlerin 150 USD gibi bir fiyat üzerinden satılması planlanmakta.

64 bit işlemcili tablet ve akıllı telefonların daha yüksel çözünürlükte videoları oynatabileceği, daha yüksek pikselde video ve fotoğraf çekebilecekleri ve 32 bite göre daha gelişmiş uygulamalara sahip olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Hem üreticiler hem de Android için büyük bir fırsat olan 64 bit işlemci modellerinde 32 bit uygulamaların çalışıp çalışmayacağı sorusu büyük merak uyandırıyor. 32 bit işlemcilerde maksimum RAM limitinin 4 gigabyte ile sınırlı olduğunu belirten uzmanlar, 64 bit işlemciler ile birlikte daha performanslı mobil cihazların piyasaya gireceğine kesin gözüyle bakıyor.

Bir önceki yazımız olan Windows XP İşletim Sistemi Kullananlar Bu Virüse Dikkat başlıklı makalemizde virüs, Windows XP ve Windows XP işletim sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.