Son Eklenenler
Amazon Yaparda, DHL Geri Kalır Mı?

Amazon Yaparda, DHL Geri Kalır Mı?

Dünyanın e-ticaret lideri Amazon’un müşterilerine siparişleri dağıtması için üzerinde çalıştığı uçan kurye aracı Amazon PrimeAir robotlarıyla ilgili geçtiğimiz hafta detaylı bir haber yayınlamıştık. İnsansız uçan kurye araçlarıyla ilgili AR-GE çalışmalarını yalnızca Amazon değil diğer kargo şirketleri de gizli gizli yürütüyormuş meğer bizim haberimiz yokmuş. Almanya’nın ve dünyanın en büyük kargo şirketlerinden birisi olan DHL yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalıştığı insansız robot uçakların tanıtımını dün yaptı. DHL Drone adı verilen insansız hava araçları sayesinde acil iletilmesi gereken paketleri ücret karşılığında müşteriye erkenden ulaştırmak mümkün olabilecek. Deutsche Post DHL Drone araçlarını dün yaptığı tanıtımda canlı olarak test etti. Almanya’nın Bonn kentinde düzenlenen gösteride izleyicilerden tam not alan  araçlarının önümüzdeki birkaç yıl içerisinde aktif olarak kullanılması bekleniyor.

İzleyicilerden tam not alan Drone hava araçları kısa süre içerisinde GPS üzerinden belirtilen adrese gidip mevcut postayı kusursuzca teslim edebiliyor. Aşağıdaki Video’da DHL’ye ait Drone adlı hava aracının uzaktan kumanda ile nasıl ilerlediğini izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın Yeni Gözdesi Samsung Galaxy J başlıklı makalemizde Galaxy J, Samsung ve Samsung Galaxy J hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.