Son Eklenenler
Akıllı Telefon İle Kontrol Edilen Uçak

Akıllı Telefon İle Kontrol Edilen Uçak

Akıllı cep telefonu kullanımının yaygınlaşması ve hayatın her alanında etkin bir biçimde kullanılan bu telefonlara yüklenen uygulamalar aracılığıyla aklınıza gelebilecek her türlü işlevin yaratılabilmesi ilginç icatları da beraberinde getiriyor. İlginç projelerin yer aldığı KickStarter adlı web sitesinde karşımıza çıkan akıllı telefon ile kontrol edilen uçak projesi Power UP şimdilerde tüm dünyanın ilgisini çekmekte. Öyle ki başarılı projelerin desteklenmesi amacıyla yardım toplayan KickStarter sitesinde rekora koşan bir biçimde yardım toplayan PowerUP projesi talep edilen 50 bin doları şimdiden 10’a katladı. PowerUP projesi sıradan kağıt uçaklara eklenen mini motor mekanizması ve bu mekanizmanın uzaktan kontrol edilmesini sağlayan Bluetooth bağlantısını içermekte.

iOS tabanlı cep telefonlarına yüklenen uygulama sayesinde kağıt uçakların uzaktan kontrol edilebilmesini sağlayan PowerUP projesi gelecekte seri üretime geçecek olan bu oyuncakların herkesin elinde dolaşmasına imkan hazırlayacak. PowerUp 3.0 adı verilen kağıt uçakların akıllı telefonlar üzerinden yönetilmesi herkese ilginç gelse de projeye destek veren onlarca girişimci şirket ve hava aracı üreticisi mevcut. KickStarter tarihinde en çok destek gören projelerden birisi olan telefon ile uçak kontrol etmemizi sağlayan PowerUP projesi tamamlandığında tanesi 40 dolardan satışa çıkarılması planlanmakta. Bloetooth çekim menzilinin 10 metre olduğu bu projenin ilerleyen safhalarında farklı bağlantı portları kullanılarak menzilin arttırılması beklenmekte. 2013 Dünya oyuncak fuarının en iyileri arasında yer alan PowerUP 3.0 projesi şimdiden resmi olarak 6376 kişi tarafından desteklendi.

Bir önceki yazımız olan Windows XP İşletim Sistemi Kullananlar Bu Virüse Dikkat başlıklı makalemizde virüs, Windows XP ve Windows XP işletim sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.