Son Eklenenler
ACER’ın CEO’su JT Wang İstifa Etti

ACER’ın CEO’su JT Wang İstifa Etti

Hepimizin yakından tanıdığı dünyanın en başarılı teknoloji şirketlerinden birisi olan ACER’ın CEO’su ve aynı zamanda şirketin yönetim kurulu başkanı JT Wang istifa ettiğini kamuoyuyla paylaştı. JT Wang gönderdiği istifa mektubunda istifasına neden olarak şirketin içerisinde bulunduğu sıkıntıları ve ACER’ın eski günlerine geri döneceğinden umudunu kestiğini belirtti. Acer’ın yönetim kurulu acilen toplanarak JT Wang‘dan boşalan yönetim kurulu başkanlığı koltuğuna kimin oturacağını tartışmakta. Şirket içerisinden gelen iddialara göre Stan Shih Acer’ın CEO’luğu için en büyük aday. İlerleyen günlerde ACER’ın başına kimin geleceğini öğreneceğiz.

Acer dünya üzerindeki 4. büyük bilgisayar üreticisi olarak isimlendirilmekte. 2013 yılının üçüncü çeyreğinde düşen satışlar nedeniyle 445 milyon dolar zararla kapattı. Satışların bu şekilde deva etmesi halinde yatırımcılar şirketin 2013 net zararının 600 milyon dolardan fazla olacağı konusunda hem fikir. Şirket özellikle 2005 yılından bu yana yeni teknolojilere ulaşmak konusunda geri kaldı. Zamanın en değerli şirketlerinden birisi olan ACER şimdilerde iflasın eşiğinde.

Bir önceki yazımız olan Sanal Savaşta Dünya Üçüncüsüyüz başlıklı makalemizde Gemi Entegre Savaş idare sistemi, Genesis ve HAVELSAN hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. Bir acer bilgisayar aldım hiç memnun değilim. İflas ederler tabi, Etsinler de zaten kalitesiz ürün yapıp satmak sürümden kar elde etmek bir kazanç değil aslında.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.