Son Eklenenler
3 Boyutlu Yazıcı İle Üretilen İlk Silah (Video)

3 Boyutlu Yazıcı İle Üretilen İlk Silah (Video)

Tüm teknoloji sitelerinin ortak olarak söylediği tek şey var. Gelecek 3 boyutlu yazıcı dönemi olarak kabul edilmekte ve tüm çalışmalar bunun üzerine yoğunlaşmış bir şekilde devam etmekte. Öncelikle belirtmek isteriz ki 3 boyutlu yazıcı sistemleri faydalı işlerde kullanıldığı gibi aynı zamanda zararlı ürünler ortaya koymakta da kullanılabilmekte. Öyle ki günümüzde bazılarımız “bireysel silahlanmaya hayır” çığlıkları atarken, bazılarımız ise bazı teknolojik gelişmeleri zararlı alanlara kanalize etmeye devam etmekte. Hatırlarsanız sizlere daha önceki aylarda 3 boyutlu yazıcılar ile ilgili bir haber vermiştik, haberimizde bahsettiğimiz gibi geleceğin en önemli kazanımlarından birisi olacağını belirterek 3 boyutlu yazıcılar hakkında bilgi vermiştik. Hatta amatör olarak bazı kişilerin 3 boyutlu yazıcı yöntemiyle silah ürettiklerinin altını çizmiştik. Bunları birer istisna oalrak ayırdığımızda aslında bugün vereceğimiz haberin hiç de öyle olmadığını sizler de anlayacaksınız.

3 boyutlu silah parcalari

Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyetini sürdüren Solid Concepts adındaki bir teknoloji şirketi 3 boyutlu yazıcı kullanarak üretimini yaptığı Browning M1911 isimli silahın tanıtımını yaptı. 3 boyutlu yazıcıların silikon, Termoplastik ve Foto polimer malzemeler ile 3 boyutlu cisimleri yazdırabildiklerini bilmekteyiz, fakat Solid Concepts, üretimini yaptığı silahta daha dayanıklı ve paslanmaz bir malzeme olan Inconel 625 kullanmış. Metal alaşımlı olan bu malzemeyi kullanarak toplam 30 farklı parçadan oluşan Browning M1911 adlı silahı üretmek yalnızca 16 dakika sürmekte. 3 boyutlu metal baskı sisteminin ilk örneklerinden birisi olan bu silahın diğer profesyonel silahlardan hiçbir farkı olmadığını ekleyerek, denemeleri yapılan ve hiçbir deformeye uğramadan üst üste 50 atış yapılan bu silaha ailt videoyu sizlerle paylaşıyoruz. Dünyanın ilk 3 boyutlu silahı ya da 3 boyutlu yazıcı ile üretilen ilk silah ünvanına sahip Browning M1911 işte huzurlarınızda.

Bir önceki yazımız olan En Hızlı Android Telefon Xiaomi MI3 Yakında Geliyor başlıklı makalemizde en hızlı android telefon, Xiaomi ve Xiaomi Mi3 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.