Son Eklenenler
29 Bilim Adamı Aynı Karede Fotoğraflandı

29 Bilim Adamı Aynı Karede Fotoğraflandı

Yaptıkları buluşlarla bilim dünyasını heyecanlandıran ve teknolojiye olan katkılarını hiçbir zaman yadsıyamayacağımız 29 bilim adamı 1927 yılında Solvay Konferansı‘nda bir araya gelmişlerdi. Aşağıdaki fotoğrafta görebileceğiniz gibi aralarında İzafiyet teorisi ve atomu parçalayan ünlü mucit Albert Einstein, Peri Masalları kitabının yazarı, atom çekirdeğinin sıvı modelini geliştiren ünlü fizikçi Niels Bohr, Radyoaktivite üzerine yaptığı çalışmalarda iki defa Nobel Barış ödülüne layık görülen kadın kimyacı Marie Curie, Kuantum Fiziğine yaptığı katkılarıyla camiada adından sıkça bahsettiren Avusturyalı fizikçi Erwin Schrödinger, fizikteki belirsizlik ilkesini ilk defa ortaya atan ve 1992 yılında Nobel’e layık görülen Alman Fizikçi Werner Heisenberg, kuvanta teorisini bulan fizikçi Wolfgang Pauli, yine kuvantum fiziğinin öncülerinden Paul Dirac ve Louis de Broglie.

29 bilim adami ayni karede

Orijinali siyah beyaz olan bu fotoğrafı pastincolour.com web sitesindeki bir kullanıcı Photoshop kullanarak renklendirdi. Renklendirilmiş haliyle göze daha hoş görünen bu fotoğraf gelmiş geçmiş en başarılı 29 bilim adamının aynı karede buluştuğu ilk ve son fotoğraf olarak tarihe geçmiştir.

Bir önceki yazımız olan Sahte Şarj Aleti Tehlikesi başlıklı makalemizde patlayan telefon bataryası, sahte şarj aleti tehlikesi ve Sahte şarj aletleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.