Son Eklenenler
Yeni Cep Telefonlarında Hızlı Şarj Dönemi Başlıyor

Yeni Cep Telefonlarında Hızlı Şarj Dönemi Başlıyor

quick-charge-hizli-sarj-teknolojisiÖzellikle teknoloji meraklısı birçok kullanıcının vazgeçilmezi olan akıllı cep telefonlarını her yerde görmek mümkün olabilmekte. Teknoloji gelişmekle birlikte akıllı cep telefonlarının özellikleri de buna paralel bir gelişme kaydetmektedir. Bu durumun hem olumlu hem de olumsuz yanları bulunmaktadır. Özellikle yeni multimedya yazılımları, sürekli açık kala 3G – 4G ve Wi-Fi özellikleri, yüksek derecede işlemciyi yoran oyunlar ve pil düşmanı uygulamalar yüzünden cep telefonlarımızın şarjlarının çabuk bitmesinden rahatsızız. Cep telefonu üreticileri artık yoğun anlamda müşteri memnuniyeti sağlamayı misyon edindiklerinden dolayı, akıllı cep telefonu pillerinin çabuk bitmemesini ve kısa sürede şarj edilmesini sağlayan yeni teknoloji “Hızlı Şarj” sistemini kullanmaya başladılar.

Bugün 70’e yakın akıllı telefonda bulunmakta olan Quick Charge 1.0 teknolojisiyle cep telefonlarımızı 30 dakika şarj ederek yaklaşık 15 saat kullanılmasını sağlayabilmekteyiz. Söylediğimiz gibi yaklaşık 70 telefon modelinde kullanılmakta olan hızlı şarj teknolojisi, HTC 8X, HTC 8S, HTC One S, HTC J, Motorola Maxx RAZR HD, Nokia Lumia 920, Sony Xperia Z, Samsung ATIV S modellerinin yanısıra Asus akıllı cep telefonlarında da kullanılmakta. Özellikle şarjının bitmesinden şikayet eden cep telefonu kullanıcılarının tercih etmesi gereken bu modellerin fiyatlarıda elbette diğer modellerden farklı olmakta.

Bir önceki yazımız olan Galaxy S4 İle Çekilen İlk Fotoğraflar Sızdırıldı başlıklı makalemizde Galaxy S4, Galaxy s4 özellikleri ve Galaxy S4 test fotoğrafları hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.