Son Eklenenler
Yahoo Başkanı Fred Amoroso İstifa Etti

Yahoo Başkanı Fred Amoroso İstifa Etti

yahoo fred amoroso istifa ettiGeçtiğimiz yıl şirketin yönetim kurulu tarafından başkan olarak seçilen ve bu görevi yalnızca 1 yıllığına kabul eden Yahoo‘nun efsanevi ismi Fred Amoroso bugün düzenlediği basın toplantısında gururla yaptığı Yahoo başkanlığından istifa ettiğini açıkladı. Görevi zaten 1 yıllığına kabul ettiğini belirten Amoroso artık daha pasif görev alarak kendisine daha fazla zaman harcamak istediğini söyledi. Geçtiğimiz yıl başkan seçilen Fred Amoroso ilk iş olarak Google’da üst düzey görev yapan bir ismi şirketin CEO’su olarak transfer etti. 2 yıl öncesine kadar kapanması veya devredilmesi bile düşünülen Yahoo’nun transfer edilen CEO Marissa Mayer ile tekrar canlandığını belirten Amoroso şirketin eski ihtişamlı günlerine yeniden gelmek üzere olduğunu da sözlerine ekledi.

Özellikle insan ilişkileri son derece yüksek olan başkan şirket içerisinde büyük saygı ve hayranlıkla izlenmekteydi. Şirketin güzel ve başarılı CEO’su Marissa Mayer Yahoo’nun en büyük hissedarı ve yönetim kurulu başkanı Amoroso için “Yahoo ile beni tanıştıran ve geldiğim andan bu yana bana öğrettikleri ile tecrübe sahibi olmamı sağladığı için çok değerliydi” sözlerini sarfetti. Başkan Amoroso’nun ardından Mayıs ayı içerisinde yapılacak başkanlık seçiminin en güçlü adayının Maynyard Webb Jr olduğu şirket içi sızıntılardan edindiğimiz bilgilerden birisi.

Fred Amoroso Yahoo’da ki başkanlık görevinden istifa etmiş olabilir fakat şirketin en büyük hissedarlarından birisi olduğu için yine de yönetim kurulunda söz sahibi olacak. Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer, Fred Amoroso’nun her zaman şirkette olacağını belirterek kendisine minnettar olduğunu belirtti.

Bir önceki yazımız olan TURKSAT-3USAT Bugün Fırlatıldı başlıklı makalemizde TURKSAT-3USAT, TÜRKSAT-3USAT haberleşme uydusu fırlatıldı ve TURKSAT-3USAT uydusu fırlatıldı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.