Son Eklenenler
WX300, HX300 ve TX30 Modelleriyle Sony Dijital Fotoğraf Makineleri

WX300, HX300 ve TX30 Modelleriyle Sony Dijital Fotoğraf Makineleri

Elektronik devlerinden Sony, bugün düzenlediği basın toplantısında, tasarım ve deneme aşamalarını başarıyla tamamladıkları yeni fotoğraf makinesi modellerini tanıttı. Cyber-Shot serisinin yeni ürünleri olan WX300, HX300 ve TX30 ismindeki 3 yeni fotoğraf makinesi özellikle amatör kullanıcıların beğenisini cezbedecek özellikler taşıyor. Aynasız modellerinden NEX-3N ve yarı saydam aynaya sahip modeli SLT-A58 geçtiğimiz hafta piyasaya süren Sony, bugün tanıttığı yeni dijital makineler ile fiyat performans grafiğini düzenleme yoluna gitmiş durumda.

Sony WX300

Bugün tanıtımı yapılan Cyber-Shot WX300 modeli ile Sony, üzerinde kullandığı Sony lenslerin kalitesini de büyük ölçüde geliştirdiğini kanıtlamış durumda. Bilindiği gibi genellikle Sony markalı fotoğraf makinelerinde Carl-Zeiss optük kullanılmaktaydı. Cyber-Shot WX300 modelin aynı zamanda 18.2 megapiksel çözünürlüğe sahip, 20x optik zoom yapabilen bu fotoğraf makinesi aynı zamanda 40x değerinde dijital zoom yapabilmekte. Makinenin üzerinde bulunan dahili flash ile oldukça yaratıcı gece fotoğrafları çekebilmenizi sağlayan farklı filtreler kullanılmış. Exmor R CMOS sensörün kullanıldığı Sony Cyber-Shot WX300 modelinde, 1920×1080 Full HD video çekebilme özelliğiyle diğer modellere nazaran daha dikkat çekici. WX300 modelinin fiyatı 329$ olarak belirtiliyor.

Sony Dsc TX30

Tanıtımı yapılan bir diğer ürün ise TX30 modelli dijital fotoğraf makinesi. Tasarım olarak dokunmatik LCD ekranıyla mükemmeli yakalamış olan TX30 özellikle büyük boyutlu makinelerden hoşlanmayan ve günübirlik kullanıma açık olarak düşünülmüş bir fotoğraf makinesi. 5x optik, 10x dijital zoom özellikleriyle donatılmış 18.2 megapiksel çözünürlüpe sahip TX30’un en önemli diğer özelliği Carl Zeiss Vario-Tessar lenslerle donatılmış olması. Bu lensler sayesinde canlılığı ve parlaklığı ideal fotoğraflar çekebileceksiniz. Bu ürünün en dikkat çeken diğer özelliği ise 10 metreye kadar su geçirmez yapıda olması. Buna göre su altında, deniz kenarında, havuz kenarında korkusuzca fotoğraf çekebilir, yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz. TX30 modelinin fiyatı 349 USD olarak belirlenmiş

Profesyonel fotoğraf makinesi görünümüne sahip daha irice bir model arıyorum diyorsanız eğer, size tavsiye edebileceğimiz ürün Sony HX300 Dijital fotoğraf makinesidir. Bu cihaz görünüşüyle ve ergonomik tasarımıyla oldukça dikat çeken HX300, 20.4MegaPikel çözünürlüğünde Exmor R CMOS sensörün kullanıldığı bu yeni model, Zeiss Vario-Sonnar T lens ile donatılmış. 50X optik, 100x dijital zoom yapabilen HX300 modeli özellikle uzaktan tripod kullanılarak çekilen fotoğraflarda gayet başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Profesyonel fotoğraf makinelerine geçmeden önce mutlaka kullanılması gereken HX300 modeli oldukça başarılı ISO performansıyla gece çekimlerinde de kullanılabilir. 499$ fiyatla piyasaya sürülen bu ürünün Türkiye fiyatı hakkında bilgimiz bulunmamakta.

Sony HX300

Bir önceki yazımız olan Canon EOS 7D Mark 2 Ne Zaman Çıkacak? başlıklı makalemizde 7D Mark 2 Fiyat, Canon ve Canon EOS 7D Mark 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.