Son Eklenenler
USB 3.0’dan Hız Bombası

USB 3.0’dan Hız Bombası

USB 30 SuperSpeed teknolojisiUSB 3.0 portları çizdiği hız grafiğiyle ençok tercih edilen modeller arasında yer alamktayken geçtiğimiz günlerde Thunderbolt tarafından üretilen ve saniyede 20 Gbps hızlarına ulaşabilen yeni port karşısında zor duruma düşmüştü. Yeni cihazların birçoğunda kullanılan USB 3.0 portuna alternatif rakip gelmesi ortalığı kızıştırdı. 5 Gbps hızlara kadar destekleyen USB 3.0 teknolojisi Thunderbolt’un karşısında zor zamanlar yaşarken bugün USB 3.0 güncellemesi ile Thunderbolt’a fark atacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz haftalarda USB 3.0 dan gelen bilgiler dahilinde hız standartının 10 Gbps’a kadar veri taşıyabileceği hususubda olsada bugün yapılan yeni bir açıklamayla USB 3.0 SuperSpeed teknolojisinin devreye sokulduğu, bu yeni teknolojiyle 100 Watt’a kadar güç taşıma yeteneğine sahip olacak. 2014 yılı başlarında piyasaya sürülmesi beklenen USB 3.0 SuperSpeed teknolojisinin veri taşıma alanında birçok ilki de beraberinde getirmesi bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Xbox 720 Ne Zaman Çıkacak başlıklı makalemizde Xbox 720 fiyatı, Xbox 720 ne zaman çıkacak ve xbox 720 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.