Son Eklenenler
Ülkemizde 500 Bin İnsan Dolandırıldı

Ülkemizde 500 Bin İnsan Dolandırıldı

turkiye bilgisayar korsanlariBilgisayar ve internet teknolojilerinin giderek gelişmesi nihayetinde özellikle ülkemizde binlerce kişi bu yeni teknolojilere sahip oldu ve hayatının bir parçası olarak kullanmaya gayret etti. Fakat bu durumu bilen art niyetli bilgisayar korsanları özellikle acemi kullanıcılara yönelik yaptıkları saldırılar sonucunda binlerce insanı maddi olarak telafisi zor olan zararlara uğrattı. Bu durum günümüzde o kadar ileri gitti ki, internet ve telefon üzerinden kontör istemeler, chat siteleri üzerinden ücret talepleri, korsan satış siteleri ve zararlı yazılım barındıran intenet adresleri, facebook – twitter hesaplarımızı çalan 3. şahıs bilgisayar korsanları ile her an karşı karşıya gelebilir durumda kaldık.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü‘nde görev yapan Bilişim Suçları Şubesi Komiser Yardımcısı Ahmet Yüce bugün öyle bir açıklama da bulundu ki ne kadar zor durumda olduğumuz ortaya çıktı. Ahmet Yüce tarafından yapılan açıklamada Türkiye‘de yılda 500 bin kişinin bilgisayarlarının bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildiği ve her türlü hareketlerinin takip edildiğini söyledi. Özellikle bilgisayar teknolojilerinden uzak kullanıcı kitlesinin hedef alındığı bu siber saldırıların sonucunda milyonlarca TL zarara uğrayan bir kitle meydana geldiğinin altını çizen Yüce, bu tarz suçlarla ilgili yıl içerisinde binlerce ihbar aldıklarını da hatırlattı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde siber suçlar ile mücadele için devletin yılda ortalama 27 milyar dolar kaynak ayırdığını da belirten komiser yardımcısı Ahmet Yüce, Türkiye’de bu miktarın oldukça düşük miktarlarda olduğunu söyledi. Özellikle günümüzde popüler olan kredi kartı dolandırıcılığının önüne geçmek için birçok önlemin alındığını da hatırlatan yetkililer, Türkiye genelinde yalnızca 2012 yılı içerisinde 500 bin madurun bulunduğunu sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Nokia Lumia 920, Samsung Galaxy S3'ü Fena Yendi başlıklı makalemizde Galaxy S3 çuvalladı, Lumia 920 ve Galaxy S3 karşılaştırması ve Nokia Lumia 920 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.