Son Eklenenler
Türkiye’nin İlk Dokunmatik Ultrabook’u Nirvana Touch Ultrabook

Türkiye’nin İlk Dokunmatik Ultrabook’u Nirvana Touch Ultrabook

nirvana touch ultrabookTaşınabilir bilgisayarların giderek yaygınlaştığı ve bununla ilişkili olarak üreticilerin yeni tasarımları her geçen gün karşımıza farklılaşmış olarak çıkıyor. Özellikle çalışan kişilerin sıkça kullandığı Notebookların yerini günümüzde tabletler aldı, fakat her ne kadar küçük ve taşınabilir olsa da tabletler kullanım açısından notebook zevkini yansıtamamaktaydı. Üreticiler buna çözüm olarak Notebook görünümünde fakat dokunmatik ekranlara sahip yeni nesil notebookları yanı Ultrabook‘ları tasarladı. Hem tablet hem de notebook deneyiminin birlikte sunmayı amaçlayan Ultrabook’ların üreticileri başta Dell, HP, Asus, Toshiba ve Microsoft olarak söylenebilir.

Türkiye’de faaliyet gösteren teknoloji şirketi Casper tarafından bu hafta piyasaya sürülen yeni ürün Casper Nirvana Touch Ultrabook oldu. Casper şirketi, Nirvana Touch Ultrabook ürünlerinde işlemci olarak Intel Core i5-3317U modelini kullanmış. Performans ve kullanım kolaylığıyla dikkati çeken Nirvana Touch Ultrabook beraberinde gelen Windows 8 işletim sistemiyle 7 den 77’ye herkesin anlayabileceği türden.

8 gigabyte RAM ve 500 gigabyte hard disk kapasitesine sahip olan ultrabook performansıyla göz dolduruyor. 14″ WXGA (1366×768) HD LED Ekranı o kadar hassas ki en ufak dokunuşları bile algılayabilecek özellikte. Casper Nirvana Touch Ultrabook üzerinde ekran kartı olarak Intel HD 4000 bütünleşik ekran kartı kullanılmış. 3 Watt gücündeki yüksek ses çıkışı ile ek hoparlör ihtiyacınızı minimum seviyeye indirecek 3 boyutlu hoparlör teknolojisinin kullanıldığı bu yeni ürün özellikle genç nesilin sahip olmayı istediği en büyük özellik olarak karşımıza çıkıyor.

1600 TL’den piyasaya sürülen Nirvana Touch Ultrabook beklentilerinizin çok daha üzerinde bir ürün.

Bir önceki yazımız olan Intel'de Mali Kriz Sinyalleri başlıklı makalemizde intel 2013, intel 2013 mali rapor ve intel hisseleri düştü hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.