Son Eklenenler
Sony PlayStation 4 Hakkında Herşey

Sony PlayStation 4 Hakkında Herşey

Oyun meraklılarının aylardan beri beklediği, ha çıktı ha çıkacak diye sabırsızlandığı ve Sony şirketi tarafından sır gibi saklanan ve bir türlü tanıtımı yapılmayan oyun konsolu Sony PlayStation 4 dün gece Sony Corporation tarafından kısacık da olsa tanıtıldı. Mart ayı sonunda piyasaya çıkması beklenen Sony PlayStation4 oyun konsolunun görüntüsünün neye benzediği hakkında herhangi bir görselin verilmediği buna rağmen donanımsal özelliklerinden kısaca bahsedilen PlayStation 4, meraklıların beklediğine değecek gibi görünüyor.

PlayStation 4’te CELL işlemcinin yerine x86 işlemcinin kullanılmaya başlanması, 8 gigabyte kapasitesinde GDDR5 RAM ile birleşince performans olarak en iyiyi hedefleyen Sony, hard disk kapasitesi hakkında bilgi vermese de 250 gigabyte kapasite seçeneğiyle üretmek istediği hakkında tüyolar verdi. Sony tarafından düzenlenen toplantıda PS4 oyunlarıyla ilgili küçük gösterimler yapıldı. Özellikle KillZone Shadowfall, Driveclub, Infamous, Second Son gibi oyunların PS4 versiyonlarının üretildiğini hatta Diablo 3 oyununun bile PS4 üzerinde oynanabileceği bilgisi verildi. Aynı zamanda internet ve Wi-fi bağlantısına da sahip olacak olan PS4, Sony Store üzerinden satışa sunulan oyunları indirebilecek. Hem oyun oynarken hem de arka planda oyun indirebileceğiniz PS4, oyun oynarken takıldığınız yerde uzaktaki arkadaşlarınızdan yardım alabileceğiniz ve oyun denetimini devredebileceğiniz birçok yeni özelliği de bünyesinde barındırıyor.

Hali hazırda herhangi bir görselinin bulunmadığı Sony PlayStation 4’ün fiyatının ne olacağı hakkında da bilgi verilmemiş.

Bir önceki yazımız olan Avea, 2012 Finansal Raporlarını Açıkladı başlıklı makalemizde AVEA, Avea 2012 finansal analiz ve AVEA 2012 finansal raporu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.