Son Eklenenler
Samsung’dan Yeni Bir Haber Esnek Youm Ekran

Samsung’dan Yeni Bir Haber Esnek Youm Ekran

Samsung-Youm-Esnek-Ekran-TeknolojisiSamsung telefon dünyasında orjinal fikirlerle ve gerçekten kıymetli buluşlarla yoluna devam ediyor. Samsung’un yeni projesi ise esnek ekranlı üretilmesi beklenen android işlemcili telefonlar.

Samsung esnek ekranlı telefonların patentini almış bulunmakta ve bu durumdan sebepli bu telefonların piyasaya düşmesi ise yakın. Katlanabilir esnek ekranlar oldukça ilgi görüyor. Ancak bu ekranlar oldukça kalitesiz denilebilir. Parlaklık ve görüntü kalitesi gibi durumlarda sorun çıkarıyor. Bunlara rağmen çalışmalarına hız katan ve patentini alıp üretime geçmeyi planlayan bir telefon devi Samsung var.  Samsung katlanabilir telefonlar ile teknoloji dünyasında en iyi olmayı planlıyor.

Samsung şu günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni bir patent başvurusunda bulundu. Yeni patentte 2 ekranı birleştirmeyi ve ekran boyutunu büyülmeyi planlıyor. Katlanabilir noktalarında katlanınca bozulma göstermeyen pikseller kullanılmış. Bu sayede ise telefonun ekran kalitesi elden geldiğince korunmaya çalışılmış. Aynı zamanda bozulma göstermeyen pikseller aydınlatmada da faydalı. Kesinlikle aydınlatmada sorun çıkarmıyor. Esnekliliğin korunması içinse 2 ekranı birleştirmeyi planlıyor. Katlanabilir noktada bulunan pikseller oldukça küçük ancak fazla ışık veriyor. Andorid telefon devi Samsung OLED teknolojisi sayesinde katlanabilirden doğan bir çok soruna dur demeyi başarmayı planlıyor.

Teknoloji haber piyasasına yeni düşen bir habere göre ise, bu patent ilk olarak Güney Kore’de 2006 yılında alınmış. Bu senede ABD’de başvuru oldu. Bu durumlar 2013’te katlanabilir esnek yapılı ekrana sahip android işlemcili telefonların piyasada olacağını gösterir cinsten.

Bir önceki yazımız olan Su Geçirmeyen Telefon Samsung XCover 2 Piyasada başlıklı makalemizde Samsung, Samsung XCover 2 ve Su geçirmeyen cep telefonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.