Son Eklenenler
Katlanabilir Scooter Geliyor

Katlanabilir Scooter Geliyor

katlanan Moveo ScooterBilim kurgu filmlerinden ve özellikle de çizgi filmlerden alışkın olduğunuz bir sahneden bahsedelim. Uzay çağında aracınıza bindiniz ve işinize gittiniz, tek bir düğmeye basarak otomobilinizin küçük bir çanta halini almasını istemez miydiniz? Jetgiller çizgi filminden de aşna olduğunuz bu senaryonun gerçekleşmesine çok az bir süre kaldı. Ulaşım şartlarının kısıtlanması, araç sayısının her geçen gün artması yolcuların alternatif ulaşım metodlarını kullanmalarını zorunlu kılıyor. Özellikle otomobillerin günümüz şartlarında otoyollarda geniş alan kaplamaları park sıkıntısı gibi dez avantajlar yolcuların motosiklet scooter gibi araçları tercih etmelerini kolaylaştırıyor. Bu bağlamda hem kolay parkedilmeleri hem de trafiğe takılmadan ilerleyebilmeleri scooterlerin günümüzde sayılarının neden fazla olduğunun bir kanıtı.

Bu bağlamda teknoloji firmaları artık giderek mevcut ürünleri küçültme yoluna gitmekte. Hibrit motorlar, alternatif enerjiyle çalışan araçlar, portatif cihazlar gibi binlerce ürün mevcut boyutlarından çok daha küçük şekilde piyasaya sürülebiliyor.

katlanan Moveo Scooter 2Macaristan menşeili Antro Group şirketi geçtiğimiz hafta henüz protatip olarak tek örneğe sahip katlanabilme yeteneğine sahip Scooter’ını tanıttı. Elektrik enerjisiyle çalışan Moveo adlı scooter saatte 45 kilometre hız yapabiliyor ve tek dolumda 60 kilometre yol katedebiliyor. Bu Scooter’ın en büyük özelliği ise ortasından katlananıp küçükltülerek elinizde her yere taşınabiliyor.

Antro Group başkanı Tamas Slezak tarafından tanıtımı yapılan Moveo Scooter’da, motor tekerleklerin göbek kısımlarında bulunuyor. Ortasından katlandığında küçük boy bir bavulu andıran bu scooterın toplam ağırlığı 11 kilogram. Önümüzdeki yıl içerisinde satışa sunulacak Moveo Scooter’ın fiyatı yalnızca 2000 USD.

Bir önceki yazımız olan Dell XPS 12 Piyasaya Bomba Gibi Düştü başlıklı makalemizde Dell, Dell XPS 12 ve Dell XPS 12 Fiyat hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.