Son Eklenenler
Jet Hızında Şarj Olan Pil

Jet Hızında Şarj Olan Pil

Toshiba hizli dolan SciB pilEvet yanlış duymadınız. Özellikle küçük el aletlerinden tutun da güç kaynaklarına kadar, notebook, cep telefonları, tablet bilgisayarlar ve binlerce elektronik aletin çalışmasını sağlayan pillerin yerini yep yeni bir teknoloji alıyor.

Toshiba Inc şirketi SCiB modülüne sahip yep yeni ürünü olan ve 10 dakikada şarj edilebilen pillerini piyasaya sürdü. Günümüzdeki pillere oranla daha uzun ömürlü ve sağlam olan bu yeni piller sayesinde bir çok elektronik aleti eskisinden daha performanslı olarak kullanabileceğiz. Aynı zamanda 10 dakika gibi kısa sürede şarj olabilen bu piller sayesinde bekleme sürelerimizi minimum düzeye indirebilmemiz mümkün olabilecek. İçerik ve mantık olarak klasik pillerden çok daha farklı bir tasarıma sahip olan SCiB modüllü, seperatör ve negatif elektrot yapısının farklılaştırıldığı bu yeni piller bir devrim niteliğinde. 2500 kez şarj edip deşarj ettikten sonra bile performasının %94’ünü korumayı başaran bu mucizevi ürünler geleceğin elektronik aletlerinin ne denli uzun süre kullanılabileceğinin de göstergesi. Özellikle akü ile çalışan bisiklen, motosiklet, otomobil, iş makineleri gibi binlerce araç bu yeni teknolojiyle donatıldıklarında kullanım sürelerinde büyük artış gözleyebilmek mümkün olacak. Düşünsenize notebook’unuz pili 10-15 saat dayanabiliyor, 10 dakika gibi kısa bir sürede şarj edebiliyorsunuz ve defalarca şarj etmenize rağmen performans düşüşü yaşamıyorsunuz. -28 derecenin altındaki sıcaklıklarda bile en iyi performansı sergileyen bu ürünler özellikle uzay araştırmalarında sıklıkla kullanılmaktaydı. Fiyat olarak şimdilik oldukça pahalı görünen bu pillerin, kullanım alanları arttıkça daha da yaygınlaşıp fiyatlarının ucuzlaması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan HTC M7'nin Görüntüsü Sızdırıldı başlıklı makalemizde HTC, HTC M7 ve HTC M7 Fiyat hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.