Son Eklenenler
Intel’de Mali Kriz Sinyalleri

Intel’de Mali Kriz Sinyalleri

intelBilgisayar sektörünün dev kuruluşlarından biris olan Intel‘de mali kriz alarmları çalıyor. Wall Street Journal’dan gelen haberlere göre New York borsasında Intele ait hisselerde 2013 yılının ilk çeyreğinde %2’lik bir düşüş tespit edildi.

Özellikle son dönemlerde Nvidia ve AMD şirketleriyle sürekli bir rekabette giren mikro işlemci üreticisi Intel’de hisse başına 13 cent değerinde düşüş meydana geldi. 2012 yılının ilk çeyreğinde hisse başına 53 cent olan lot değerinin 2013 yılı ilk çeyreğinde 40 centten alıcı bulduğuna dikkat ekonomistler bu durumun rekabetten kaynaklandığında hem fikir.

2012 yılına göre ilk çeyrekteki cirosunda toplam 2 milyar dolar düşüş gerçekleştiği fakat önümüzdeki aylarda yeni ürünlerle açığın kapatılabileceği haberleri verildi.

Bir önceki yazımız olan Google Türkiye'nin Harikaları Resim Yarışması'nı Kazanan başlıklı makalemizde Google 4 Doodle resim yarışması sonucu, Google resim yarışması birincisi ve Google resim yarışmasının kazanan hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.