Son Eklenenler
Google’ın Pabucu

Google’ın Pabucu

google konusan ayakkabiİnternet sektörünün dev şirketlerinden birisi olan Google, sıradışı icatlarına son sürat devam ediyor. Akıllı telefon, Mobile İşletim Sistemi, Tarayıcı derken Google Glass (Multimedia Gözlük) ile meraklılarını şaşırtan Google şimdi de ürettiği konuşan ayakkabı ile teknoloji meraklılarının karşısına çıktı. Texas’da düzenlenen Film, Müzik ve Teknoloji Fuarı’nda görücüye çıkardığı konuşan spor ayakkabılar ile çok konuşulacak gibi. Bu ayakkabının ne işe yaradığını soracak olursanız; ayakkabıyı kullanan kişilerin o an itibariyle nerede bulunduğunu, ne yaptığını, hangi yöne doğru gittiğini üzerinde bulunan hoparlör aracılığıyla konuşarak söylemekte ve tüm bu işlemleri istenildiği taktirde sosyal medya üzerinde paylaşabilmekte. Örneğin yürüyüş yapıyorsanız, Twitter, Facebook, Google + gibi sosyal medya platformlarında “şuan ………… parkında yürüyüş yapıyor” şeklinde otomatik paylaşım yapabiliyor.

Google’ın konuşan ayakkabısı sosyal paylaşımların yanı sıra, üzerinde bulunan hız ve basınç sensörleriyle temasta olduğu katmanın eğim derecesi, yürüyüş hızınız ve koşu temponuz hakkında bilgi veriyor. Aynı zamanda bazı şartlar altında yorum da yapabiliyor. Örneğin hızlı tempo ile koşu yaparken “rüzgarı bağcıklarımın üzerinde hissediyorum” gibi. Google, buna benzer yüzlerce yeni ürün hakkında çalışmalarını sürdürürken, her geçen gün yeni ve enteresan bir buluşunu teknoloji severler ile buluşturuyor. Son tanıttığı konuşan ayakkabıların henüz daha geliştirme evresinde “Art, Copy and Code” adlı program dahilinde olduğunu belirten Google yetkilileri, spor ayakkabı sektörüne girmek gibi bir niyetlerinin olmadığını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Google Glass En Sonunda Geldi başlıklı makalemizde Google Glass, Google Glass fiyat ve Google glass hakkında herşey hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.