Son Eklenenler
Google Sürücüsüz Otomobil İşine El Attı

Google Sürücüsüz Otomobil İşine El Attı

Google surucusuz otomobil projesi21. yüzyıl büyük gelişmelere sahne olacak gibi görnüyor. Özellikle son 5 yıldır dünyanın sayılı şirketlerinin arasında yer alan bilişim devi Google, 2011 yılının Haziran ayından beri yep yeni bir teknolojiyle ilgileniyor. Otomobillerin sürücüsüz olarak kullanılabilmesini sağlayan bu teknolojiye şimdiden 20 milyar dolar yatırım yapan Google geçtiğimiz günlerde yayınlanan videosu ile merakla beklenen sürücüsüz otomobil hakkında minik tüyolar verdi. Google sürücüsüz otomobiller departmanı müdürü Anthony Levandowski tarafından yapılan açıklamaya göre, aracın kullanılmasını sağlayan sensörler ve kablosuz bağlantılardaki hata payları en aza indirildikten sonra son kullanıcıya satışının başlayacağı belirtildi. Özellikle toplu taşıma araçlarında kullanılacak olan bu sistem, devletlerin ve şirketlerin insan kullanımını en aza indirmeyi hedefliyor.

AR-GE çalışmalarının son hızla devam ettiği sürücüsüz araba projesinde mükemmel bir şekilde ilerlediklerini de sözlerine ekleyen Anthony Levandowski, önümüzdeki 3-5 yıl içerisinde projeyi tamamlamak istediklerinin altını çizdi. Devrim niteliğindeki bu proje ile Google, ilk olarak Amerika’nın Nevada, Florida, California şehirlerinde pilot uygulamaların yapılacağını belirtti. Sürücüsüz otomobil projesi; devletlerin yasal engelerinin de baskısı altında. Şoförü bulunan arabalara nazaran daha zorlu testlere tabi tutulacak olan sürücüsüz araçlar, bakalım bu engelleri nasıl aşmayı başaracak. Google’nin videosunu aşağıda sizler için yayınlıyoruz

Bir önceki yazımız olan Surface Pro Satışa Sunulur Sunulmaz Tükendi başlıklı makalemizde Microsoft Surface Pro, Surface Pro ve Surface Pro stokları tükendi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.