Son Eklenenler
Google Doodle Yarışması Başladı

Google Doodle Yarışması Başladı

Google şirketi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen tasarım yarışmasının bu yıl 4. sü düzenlenecek. Şirketten yapılan açıklamaya göre bu senenin teması “en iyi günüm”(my best day ever) ismini taşıyor. Amerika’da yaşamakta olan tüm çocukların yarışmaya katılma hakkı bulunuyor. Başvurular 13 Ocak itibariyle başladı. Yarışma konusuyla ilişkili Doodle çalışmalarını Google‘ye gönderecek olan çocukların arasından seçilecek bir kişi 80.000 $ para ödülünün de sahibi olacak.

Aynı zamanda birinci seçilecek olan öğrencinin okuluna 50.000 dolar değerinde teknoloji destek bağışı yapılacağını açıklayan Google, özellikle sosyal pazarlamanın ne denli önemli olduğu gerçeğini bir kez daha hatırlattı. Geçtiğimiz yıl 3.’sü düzenlenen Google Doodle yarışmasındaki “zamanda yolculuk yapabilseydim ….’yı ziyaret ederdim” temasında çalışmalar sunulmuştu. Bu çalışmaların değerlendirildiği yarışmaya 144.000‘in üzerinde başvuru yapılmıştı. Birinciliği 7 yaşındaki Dylan Hoffman‘ın aşağıda gördüğünüz tasarımı kazanmıştı.

google_doodle_3_birincisi_dylan_hoffmanYanda geçtiğimiz yıl düzenlenen yarışmanın 1. si olan Dylan’ın çalışmasını görmekteyiz. Pastel boya ile profesyonelce çalışılmış bu tasarım gibi binlerce tasarımın Google’ye ulaşacağı bilgisi verildi. Bu sene katılımın daha da yüksek olacağını belirten yetkililer 300.000 civarında başvuru olmasını beklemekte. Google’nin dün yayınladığı reklam filminde de yarışmayla ilgili bilgiler verilmekte. İlgili reklam filmini haberin altında izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan CES 2013'ün Ardından başlıklı makalemizde 2013 yeni teknolojiler, CES 2013 ve CES 2013 değerlendirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.