Son Eklenenler
Google, Chromebook Pixel İle Bilgisayar Sektörüne Adım Attı

Google, Chromebook Pixel İle Bilgisayar Sektörüne Adım Attı

google-chromebook-pixel piyasadaDünyanın en değerli şirketlerinden birisi olan ve arama motorundan cep telefonuna kadar bir çok sektörde faaliyet gösteren Google, en sonunda bilgisayar üretimine el attığını açıkladı. Onlarca güçlü rakibin arasında sektörde ne kadar tutunacağı beyinlerimizi kurcalarken, önümüzdeki haftaya piyasaya çıkaracağı Chromebook Pixel adlı bir Notebook ile bu sektördeki ilk üretimini bizlerin huzuruna getirecek.

12,85 inç boyutundaki dokunmatik ekranı ve 2.560 x 1.700 piksel çözünürlüğüyle Chromebook Pixel, bugüne dek üretilen bilgisayarlar arasında en yüksek piksel yoğunluğu olan bilgisayar olmasıyla da bir ilki başardı. Google tarafından yapılan açıklamaya göre Chromebook Pixel‘in monitörü üzerinde pikseller o kadar sıkıştırılmış ki çıplak gösle bakıldığında farkedilemiyor.

Apple ile geçtiğimiz aylarda başlayan sıkı rekabet sonucunda Google‘nin Apple‘a karşı tasarladığı Chromebook Pixel, Intel Core i5 işlemci ve HD 4000 GPU‘ya sahip performansıyla çok tutulacak gibi. 32 Gigabyte olan modeli önümüzdeki hafta Türkiye’de de satışa sunulacak. 2300 TL civarında fiyat ile teknoloji marketlerde yerini alacak olan Chromebook Pixel, ergonomik tasarım ve ince ayrıntılarıyla kendisine hayran bıraktıracak ve Apple MacBook Pro ile başabaş kapışacak gibi.

Bir önceki yazımız olan Yahoo Tasarımını Yeniledi başlıklı makalemizde Yahoo, Yahoo arama motoru ve Yahoo tarihçe hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.