Son Eklenenler
Google Bilim Fuarında Elif’i Destekle

Google Bilim Fuarında Elif’i Destekle

Bundan yaklaşık 3 ay önce başlayan ve bilim tutkunu gençlerin projelerine yer vererek onları destekleyen Google, Bilim Fuarı’nda finale kalan 15 gencin projelerini halk oylamasına sundu. Binlerce proje arasından finale kalan 15 proje, birbirinden özel innovasyon teknolojilerini bünyesinde barındırıyor. İşte bu yarışmada bir de Türk var. Henüz 16 yaşındaki lise öğrencisi Elif Bilgin. Google Bilim Fuarı (Google Science Fair) için geliştirdiği “Muz kabuklarının biyoplastik üretiminde kullanılması” fikrini temel alan çalışmasıyla Amerika Bilim Derneği’nin Jüri özel ödülüne layık görülen Elif Bilgin, Google Bilim Fuarı’nda 14 rakibiyle yarışıyor.

Türkiye’den bu denli başarılı bir çalışmayla yarışmaya katılan Elif Bilgin‘in projesine oy vererek onu desteklemek için www.googlesciencefair.com adresine girip Elif Bilgin’in projesini oylamanızı rica ediyoruz. İnnovasyon kategorisinde ilk 15’e girme başarısını gösteren Elif’i desteklemek için açılan sayfada Elif’in bulunduğu “Creating Bioplastics from Banana Peel” projesindeki “Vote” butonuna basmanız gerekiyor. 30 Ağustos tarihine kadar halk oylamasında bulunabileceğiniz GSF2013 yarışmasının kazananı 23 Eylül tarihinde açıklanacak. Kazanan projenin sahibi 10 günlük Galapagos ziyaretinin yanı sıra, LOGO, CERN ve Google Merkezi’ni ziyaret edebilecek. Ayrıca kazanan projenin sahibine sürpriz hediyeler de verilecek.

Haydi Türkiye, gururumuz olan Elif Bilgin’i destekle

elif bilgin

Bir önceki yazımız olan Yurtdışından Telefon Getirenler GSM Bayilerine Para Ödemesin başlıklı makalemizde e devler IMEI kaydı, e devlet telefon kaydı ve GSM operatörleri IMEI kaydı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.