Son Eklenenler
Google 2012 Yılındaki Net Kârını Açıkladı

Google 2012 Yılındaki Net Kârını Açıkladı

Google 2012 karını açıkladıÇoğu uzman Amerika Birleşik Devletlerinin bu dev şirketi Google‘nin 2011 gelirlerinin %8-11 arasında artacağını söylemekteydi. Google’nin kurucularından birisi olan Larry Page bugün yaptığı açıklamada Google’nin 2012 karının toplam 50 milyar 176 milyon dolar olduğunu belirtti. Bu demek oluyor ki 2011 gelirleri toplamda %36’lık bir artış görülen Google, özellikle bu artışla 50 milyar dolar sınırını aşmayı başaran nadide şirketlerden birisi olmayı başardı. Toplam %10 luk bir artışla toplam 10.7 milyar dolarlık bir net kar elde eden Google, 2012 yılında yalnızca AR-GE (Araştırma Geliştirme) çalışmalarına 6.8 milyar dolar harcamış. 2011 yılına göre AR-GE çalışmalarında %80’lik bir artış kaydedildiğini belirten Larry Page, özellikle yeni yatırımlara önem verdiklerini ve bu çerçevede son teknolojiyi yakından takip ettiklerini sözlerine ekleyerek, yatırımlarının şirket gelirleriyle orantılı olduğunun altını çizdi.

Larry Page, Google olarak yaptıkları çalışmalar hakkında detaylı bilgi vermemesine karşın, akıllı telefonların yakın zamanda geleceğin yatırımları olacağını, bu yolda çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Özellikle akıllı telefon ve yazılımlara büyük pay ayırdıklarının sinyalini veren Larry Page, iPad Mini’ye de taş atmayı ihmal etmedi. Google Nexus’un 7 inclik ekranıyla iPad Mini’yi piyasadan silmeyi hedefledikleri şeklinde bir tüyoda bulundu. 2013 yılındaki beklentilerinin oldukça fazla olduğunu söyleyen Google’nin CEO’su, birçok devletle ikili anlaşmalar yaptıklarını, 2013 yılı içerisinde birçok yeniliğe ve ilke imza atacaklarının da sinyalini verdi. Özellikle son günlerde Microsoft ile olan çekişmelerinden de kısaca bahseden Page, piyasayı hiçbir şirketin tekelinde bulunduramayacağını, günümüz şartlarının değiştiğimi ve iyi olanın kazanacağını ve Google‘nin en iyi şirketlerden biri olduğunu söyledi.

Bir önceki yazımız olan İncelikte Bir Numara Olan Surface Pro Satışa Sunuluyor başlıklı makalemizde Surface Pro Özellikleri, Windows ve Windows 8 surface pro hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.