Son Eklenenler
Gençlik Formülü Bulundu

Gençlik Formülü Bulundu

genclik hapiRus haber ajansı RIA’dan alınan bilgilere göre Rusya’nın sibirya bölgesinde tıbbi ve kimyevi ilaç üretimi yapan Saentifik Future Management adlı şirketin biyologları tarafından Siroz hastalığı araştırmaları sırasında tesadüfen yaşlanmayı geciktirici bir hapın bulunduğu iddia edildi. Toksik karaciğer sirozu ile ilgili tıbbi çalışmalarda hastalığın tamamiyle yok olmasından ziyade insanın yaşlanmasını da önleyen ilaç deney fareleri üzerinde olumlu etki gösterdi.

Saentifik Future Management şirketinin müdürü Andrey Bekarev tarafından yapılan açıklamaya göre G 5 adı verilen ilacın yan etkilerinden birisinin yaşlanmayı durdurduğunun tespit edildiği ve fareler üzerinde yapılan deneylerde hiçbir yaşlandırıcı etkinin görülmediği tespit edildi. Fareler üzerinde uygulanan deneylerden yola çıkarak ilaç verilmeyen farelerin yaklaşık 14 ay içerisinde tüyleri dökülerek, hastalanarak öldükleri; buna karşın ilaç verilen farelerin 34 aya kadar yaşadıkları ve ölümlerine kadar geçen süre içerisinde tüylerinin dökülmeyip hiçbir bedensel rahatsızlık yaşamadıkları bilgisi verildi. Aynı zamanda yüksek dozda ilaç verilen farelerin tabii ve sunni döllenmelere olumlu yanıt verdikleri, hatta her iki metodunda %100 başarılı sonuçlandığını, Farelerin gebelik süresince ve gebelik sonrasında hem anne de hem de yavruda hiçbir metabolizmik sorunun nüksetmediği ortaya çıktı.

Henüz kobay aşamalarının tamamlanmamasına rağmen şirkette çalışan doktorlar tesadüfen buldukları ilacı kendi üzerlerinde çekinmeden denemeye başladılar. İnsanlar üzerinde klinik çalışmaların henüz sonlanmamış olması riskine rağmen üretimlerinin yan etkisiz olduğu konusunda emin olan ilaç şirketi yetkilileri bu mucizevi buluşun insan ömrünü uzatağının ve yaşlılık belirtilerini durduracağının altını çizdi. Son yıllarda özellikle kozmetik şirketlerince yapılan araştırmaların oldukça sınırlı olduğunu da hatırlatan yetkililer hayatımızı uzatmasa da yaşlanmamızı durduracak bu formülü geliştirmekte kararlı. Ne zaman üretime geçileceği hakkında hiçbir bilgi olmamasına karşın gençleştirici hapın tüm deneyleri tamamlandıktan sonra piyasaya çıkarılacağı kesin. Fareler üzerinde her türlü deneyin defalarca tekrarlandığını belirten uzmanlar önümüzdeki aylarda insanlar üzerindeki etkilerinin de detaylı olarak inceleneceğini sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan iPhone 5S Ne Zaman Gelecek? başlıklı makalemizde iPhone 5S, iPhone 5S fiyatı ve iPhone 5S ne zaman çıkacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.