Son Eklenenler
Facebook Sosyal Medyada Dünya Lideri

Facebook Sosyal Medyada Dünya Lideri

facebook_dunya_lideriSosyal medya konusunda uzman Vincenzo Cosenza tarafından hazırlanan dünya sosyal medya kullanım raporuna göre Facebook dünya genelindeki 138 ülkenin 127’sinde en çok kullanılan sosyal medya aracı olduğu ortaya çıktı. Türkiye’de Facebook kullanıcılarının sayısı 28.9 milyon olarak belirtilirken, dünya üzerinde en çok kullanıcılı ülkeler sıralamasında 8. sıraya yükseldiğimiz ortaya çıktı. Aralarında Letonya, Ermenistan, Kırgızistan ve Vietnam gibi ülkelerin de bulunduğu 11 ülkede ise Facebook kullanımı birinci sırada yer alamadı. Vkontakte, mail.ru, odnoklasniki.ru gibi sosyal medya araçlarının yaygın olduğu özellikle Orta Asya ülkelerinde karşılaşılan durumun normal olduğunu söylememiz mümkün.

Asya kıtasında Facebook kullanıcılarının toplam sayısı ise 278 milyon olurken, Afrika kıtası 52 milyon, Güney Amerika 142 milyon, Avrupa 251 milyon, Kuzey Amerika 243 milyon olarak belirtildi. Amerika Birleşik Devletleri’nde 2011 yılı verilerine göre 2012 sonunda kullanıcıların sayısında 6 milyonluk düşüş yaşandığı da dikkatleri çeken bir diğer husustu.

Bir önceki yazımız olan Hotmail Erişimi Bugünlerde Sıkıntılı başlıklı makalemizde Hotmail, hotmail bağlantı sorunu ve hotmail erişim problemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.