Son Eklenenler
Facebook Kullanıcısına Almanya’dan Ceza

Facebook Kullanıcısına Almanya’dan Ceza

Almanya’nın Berlin kentinde kendi başına faaliyet gösteren bir fotoğrafçı, geçtiğimiz aylarda bir Facebook kullanıcısının izinsiz olarak kendisine ait fotoğrafı paylaşmasının üzerine Almanya Mahkemesine açtığı dava sonuçlandı. Facebook kullanıcısının aleyhinde sonuçlanan dava ile toplam 1780 Euro maddi para cezasına çarptırılmasıyla son bulan dava, gelecekte açılacak davalar için de emsal oluşturacak gibi. Telif hakkının davayı açan fotoğrafçıya ait olduğu ıspatlanan ve davaya konu olan fotoğraf ise bir portre fotoğraf.

Uzmanların yaptığı açıklamaya göre, bundan sonra Facebook paylaşımlarında dikkatli olunması gerektiği. Görüldüğü gibi telif hakkı taşıyan fotoğrafların izinsiz olarak sosyal medyada paylaşılmaları, tazminat sebebi olabilmekte. Özellikle Facebook sayfanızdaki paylaşımlarınızın başınıza iş açmaması için profil bilgilerinizi yalnızca yakın arkadaşlarınızın görmesini sağlayın. Özellikle paylaştığınız fotoğraflara dikkat edin ve link paylaşımları yaparken mutlaka alıntı olduğu ibaresini kullanın.

Bir önceki yazımız olan FBI'nın Ençok Aradığı Hacker Yakalandı başlıklı makalemizde aranan hacker Hamza Bendelladj, En çok aranan hacker ve FBI aranan hacker hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.