Son Eklenenler
En İyi Akıllı Telefon Ekranı

En İyi Akıllı Telefon Ekranı

3 yıl önce üretilen iPhone 4 ile daha piyasaya çıkalı 6 ay kadar olan Samsung’un amiral gemisi Galaxy S4 ve Microsoft’un gözbebeği Nokia Lumia 928 modellerine ait dokunmatik ekranlar bu kez de ünlü uygulama geliştirme şirketi Agawi tarafından teste tabii tutuldu. Aslında bir anlamda iOS, Android ve Windows 8 Phone işletim sistemlerini kullanan 3 ayrı model üzerinde yapılan bu marka karşılaştırması hangi modelin ekranının daha başarılı olduğunu belirlemek içindi. Etkiye karşı tepki aralığının ölçüldüğü TouchMarks adı verilen bu hız testinde hangi ekranın dokunmadik komuta daha hızlı tepki verdiği çıkarılan sonuçla kamuoyuna duyuruldu.

agawi touchmarks testi sonucu

Uygulama tepki süresi (MART) ölçümleri sonucuna göre en hassas dokunmatiğe sahip olan telefon 85 milisaniyelik tepki süresiyle iPhone 4 seçildi. iPhone 4’ü 114 milisaniyelik tepki süresiyle Samsung Galaxy S4 takip ederken, 117 Milisaniyelik tepki süresiyle Nokia Lumia 928 sıralamada üçüncü oldu.

Ekrana vurgu ve gecikme süreleri baz alındığında en başarılı ekran modelinin iPhone 4 üzerinde mevcut olduğu sonucuna ulaşan Agawi yetkilileri, 3 yıl önce üretilmesine rağmen bu kadar başarılı bir ekran profili çizen iPhone 4‘e hayranlıklarını dile getirdi.

Bir önceki yazımız olan iPhone 5S Parmak İzi Touch ID Kırıldı (Video) başlıklı makalemizde iPhone 5S, iPhone 5S parmak izi kırma ve iPhone 5S şifresi kırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.