Son Eklenenler
Elektrikli Otomobil Çalışmalarına Devlet Desteği

Elektrikli Otomobil Çalışmalarına Devlet Desteği

elektrikli otomobil projesi tubitakTürkiye menşeili Elektrikli otomobil çalışmaları yapacak olan kuruluşlara Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu‘ndan (TÜBİTAK) %100 AR-GE desteği geliyor. TÜBİTAK‘ın desteğinden yerli sanayi kuruluşları, üniversiteler ve kamu kuruluşları yararlanabilecek. Yerli ve Elektrikle çalışan otomobil üretimi konusunda oluşturulan 1007 programı kapsamında AR-GE çalışmalarında bulunacak olan şirketlerin projeleriyle birlikte TÜBİTAK‘a başvurmaları gerekmekte. Ayrıca hem AR-GE hem de üretim aşamasında finansal desteğin de sağlanacağının açıklanması özellikle yerli otomobil üreticilerini harekete geçirdi. Sanayi ve Çalışma Bakanlığı üretilecek olan araçlardan her yıl 40 tanesini alacağını açıkladı. Bununla birlikte TÜBİTAK’dan yapılan Elektrikli Araç Teknolojilerinin Geliştirilmesi çağrısı hem AR-GE hem de finans desteği sayesinde projenin yaklaşık 3 sene içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Türkiye’nin Bilim araştırmalarında birçok ilke imza atan kuruluşu TÜBİTAK ve Sanayi Bakanlığı‘nca gerçekleştirilen bu projenin nasıl sonuçlanacağı merak konusu olurken projeye şimdiden 4 üretici firma başvurdu bile. Yakında zamanda 4 farklı üniversiteden de katılım ve destek geleceği bildirilen Elektrikli Araç Projesi hakkındaki gelişmeleri Teknoloji Defteri sitemizden yayınlayacağız

Bir önceki yazımız olan Şimdiye Kadar Bulunan En Büyük Meteor Parçası başlıklı makalemizde 1 kg meteor, Dünyanın en büyük gök taşı ve dünyanın en büyük göktaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.