Son Eklenenler
Dünyanın İlk 6 Terabyte’lık Hard Diski

Dünyanın İlk 6 Terabyte’lık Hard Diski

Gelişen teknoloji beraberinde birbirinden farklı gerekli gereksiz milyonlarca veri yığını doğurdu. Özellikle bilgisayar verilerini saklamakta güçlük çekenler için üretilen yüksek kapasiteli sabit disklerin içerisinde öyle birisi var ki, dünyanın ilk 6 terabyte sabit diski olma özelliğiyle rekor kırmakta. Dünyanın en ünlü sabit disk üreticilerinden birisi olan Western Digital, bünyesinde helyum gazı barındıran ve bu sayede yüksek hızda veri aktarımına olanak sağlayan dünyanın ilk 6 TB kapasiteli hard diskini üretti. Daha da inceltilmiş disk tepsisi ve helyum gazı sayesinde daha az ses ve ısı ile çalışan Western Digital Ultrastar HE 6 şimdiye kadar üretilmiş en büyük kapasitedeki hard disklerden birisi.

6 terabyte kapasiteli bu hard disk ülkemizde de yaklaşık 400 TL fiyat üzerinden satışa sunuldu. Teknoloji marketlerden temin edebileceğiniz bu ürünü,

Bir önceki yazımız olan ''Dislike'' Etmek Artık Bir Meslek! başlıklı makalemizde Dislike, dislike etmek artık bir meslek ve dislike sanatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.