Son Eklenenler
Dünyada İlk 3D Yazan Kalem “3Doodler”

Dünyada İlk 3D Yazan Kalem “3Doodler”

3Doodler 3 boyutlu yazi kalemiGeçtiğimiz haftalarda sizler için hazırladığımız yazılardan birisinde 3 boyutlu yazıcılar hakkında bilgi vermiştik. Bu yazıcılar sayesinde tıpkı CNC işleme mantığı gibi Termoplastik ve Foto polimer malzeme kullanılarak çizimler yapılabilmekteydi.  Bugün ise bu konuya paralel olarak yazıcı üzerinden değil de elimizle yazabileceğimiz 3 boyutlu yazı kaleminden bahsedeceğiz. Bu kalemle havaya yazı yazmak artık mümkün, şimdiye kadar kullandığınız kalemleri bir kenara bırakın ve yazımızı dikkatlice okuyun. 21. yüzyılın en güzel buluşlarından birisi olan 3Doodler hakkında detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Son yılların en büyük keşiflerinden biri Kickstarter projesi olan üç boyutlu kalemler yavaş yavaş evlerimize yerleşmeye başlıyor.
Uygulanması için 30.000 dolar hedef ile Kickstarter’de yer alan 3Doodler çok kısa bir süre içerisinde bu rakamı da geçti.
(Şu ana kadar 887.848 $)
3doodler 3D kalemOldukça basit kullanılabilen 3Doodler da diğer üç boyutlu ürünler gibi ABS plastik kullanıyor. Herhangi bir program ya da bilgisayara ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz ürün ile gerçek anlamda havaya yazı yazabilirsiniz.
3Doodler sadece 18 cm uzunluğunda ve 24 mm kalınlığında. 220 gram ağırlığında olan bu ürün işlemek için ihtiyaç duyduğu gücü ise adaptörü sayesinde elde ediyor. Ekim ayından itibaren piyasaya sürülecek olan 3Doodler‘e ürünün Kickstarter sayfasından 75 Dolara sahip olabileceğiniz gibi, aynı zamanda bu projeye bağış da yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Nokia Akıllı Telefonlar Hakkında Herşey başlıklı makalemizde hangi nokia modelini almalıyım, nokia akıllı telefon öneri ve Nokia akıllı telefonlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.