Son Eklenenler
Çinliler Surface Pro’nun da Taklidini Üretti

Çinliler Surface Pro’nun da Taklidini Üretti

HKC Tablet PC Surface Pro KopyasiMicrosoft’un uzun süre üzerinde çalışarak piyasaya çıkardığı Surface Pro Tablet Book, özellikl Avrupa ve Amerika pazarında oldukça talep gördü. Windows 8 işletim sistemine sahip Surface Pro’nun özelliklerini ve geniş incelemesini daha önceki yazılarımızda sizlerle payllaşmıştık. Geçtiğimiz günlerde Almanya’da düzenlenen CeBIT 2013 fuarında çinliler öyle bir cihaz tanıttılar ki Mcrosoft’u kızdırmayı başardılar.

Çin Halk Cumhuriyeti’nden gelip fuara katılan HKC isimli teknoloji şirketi, ürettiği ve adını “Tablet PC” koydukları cihaz ile fuara damgasını vurdu. Bu cihaz Microsoft’un ürettiği Surface Pro tabletlerin birebir kopyası gibi. Microsoft’un kullandığı materyalden biraz daha kalitesiz malzemenin kullanıldığı Tablet PC tasarım ve çalışma mantığı olarak Surface Pro’ya olan benzerliğiyle çok dikkat çekiyor. 899 USD’den satışa sunulan Surface Pro’ya büyük rakip olacak gibi görünen HKC Tablet PC’nin fiyatı 350 – 400 Dolar civarında.

11.6 inc ekrana sahip HKC Tablet PC, i3 ve i5 işlemciye, 32 Gigabyte SSD Hard Disk’e ve 4 Gigabyte RAM‘a sahip. Özellik bakımından Surface Pro’dan altta kalır bir yanı olmayan bu cihaz şimdi Avrupa ve Amerika’da satışa başlamayı planlıyor. Geçtiğimiz günlerde Çin pazarında satışına başlanılan ürüne talebin fazla olduğunu belirten uzmanlar ürünün distrübütörlüğünü yapacak dağıtıcılar arıyor.

Bir önceki yazımız olan Google'ın Pabucu başlıklı makalemizde Google, Google konuşan ayakkabı ve Google paylaşım yapan ayakkabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.