Son Eklenenler
Canon 90 Milyon Lens Üretti

Canon 90 Milyon Lens Üretti

Görüntü yakalama teknolojilerinin dev şirketlerinden birisi olan Canon özellikle fotoğraf makinesi üretiminde yaklaşık 80 yılı geride bırakırken değiştirilebilir özelliklere sahip EF ve EL serisi lensleri 26 yıldan beri başarıyla üretiyor. Nikon ile arasındaki rekabetten gün alan çok uluslu Japon şirketi Canon, 1937’de kurulmasının ardından duraksamadan üretimine devam etti. Fotoğraf makinesi ve kamera üretiminde dünyanın en değerli şirketleri arasında lider olan Canon 26 yıl önce EL serisi değiştirilebilir lensleri üretmeye başlamasının ardından bugüne kadar lens üretimin büyük önem verdi.

1995 yılında 10 milyonun üzerinde EF serisi lens üreten Canon 2001 yılına gelindiğinde bu rakamı 2 ye katlamıştı. 2006 yılında 30 milyon lens üreten şirket, 2009 yılı sonunda 50 milyonun üzerinde lens üreten ilk şirket olma unvanını kazanmıştı. Aradan yalnızca 4 sene geçmesine karşın bugün ürettiği 90 milyon lens ile kendi rekorunu egale eden Canon hiç durmadan ilerleyişine devam ediyor. 90 milyonunca lensini üreten Canon bu sayıyı 2014 yılı ortalarında 110 milyonun üzerine çıkarmayı hedeflemekte.

Bir önceki yazımız olan Instagram Video Özelliğiyle Rekora Koşuyor başlıklı makalemizde instagram, instagram nedir ve instagram video hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.